Perfektní kros zažilo opavské Stříbrné jezero

Pořadatelé ze sportovního klubu MTBCROSS.cz, z. s. uspořádali v pátek a v sobotu 2. a 3. října na Stříbrném jezeře v Opavě vydařené krosové závody na kolech.

MTB Cross na Stříbrném jezeře. Opava 3.10.2015. Závod odrážedel.

V pátek se jednalo o závody pro školy, v sobotu pak pro závodníky klubů a pro veřejnost.

Každý se mohl projet na velmi dobře připravené trati v bezprostředním okolí Stříbrného jezera - Sádráku v Opavě. Velmi dobré zázemí, jezero s klidnou hladinou, která se jen jemně čeřila pod mírným vánkem, teplo, hodně závodníků, ještě víc doprovodu, výborné občerstvení a dobrá nálada.

V 10.30 sportovní klání zahájili ti nejmenší na odrážedlech. Jeli trať dlouhou necelých 300 metrů, ale zážitek to byl, jakoby absolvovali celou trať pro dospělé.

Po odrážedlech hrdě na start nastoupili junioři a juniorky. Tato kategorie byla rozdělena do věkových skupin od nejmladších (ročníky narození 2009/2010) až po nejstarší 15 - 16leté již zkušené cyklisty.

Ve 13.30 hodin pořadatelé slavnostně odstartovali skupinu 58 cyklistů a cyklistek, vyrazili na velký dvoukilometrový okruh okolo Stříbrného jezera. Okruh byl velmi členitý a dost náročný, prudké sjezdy a výjezdy střídaly zatáčky na travnatém okruhu, které byly před cílem zpestřeny kládami, jež někteří závodnici suverénně na kolech přeskakovali.

Závod se jel na 60 minut + jedno kolo. Nejlepší závodník projel v čase 1 hodina 5 minut a 45 vteřin.

Vítězové kategorie Masters - muži bez věkových rozdílů:

1. Petr Hampl - Favorit Brno 1:05:45.80, 2. Adam Pilát - Novatop Lapierre  1:06:12,41, 3. Martin Haman - Superior Roders 1:07:34.7. Všichni tři odjeli 14 kol, čili 28 km.

Ženy:

1. Johana Kolašínová - Superior Riders 1:07:02.7, 2. Jana veselá - SK Bag Bike Rubing 1:08:55.35, 3. Alexandra Olivová - Bike 200 1:13:13.36. Všechny tří projely cílem 12krát a absolvovali 24 km.