Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Pacienty na chodbách třinecké Nemocnice Podlesí poutají historické fotografie Jana Sikory

Unikátní historické fotografie zachycující život na Třinecku od poloviny minulého století aktuálně zútulňují chodby Nemocnice Podlesí. Fotografie Jana Sikory, místního rodáka, zde slouží k vytvoření příjemnějšího prostředí pro pacienty i personál nemocnice. Ke zhlédnutí budou až do konce září.

Foto: Lucie Drahošová
Pacienty na chodbách třinecké Nemocnice Podlesí poutají historické fotografie Jana Sikory

„Výstava zahrnuje přibližně sedm desítek fotografií, které jsou k vidění na chodbách
a v čekárnách ambulantní části Nemocnice Podlesí. Z velké části jde o fotky černobílé, které zachycují život lidí z našeho okolí z období šedesátých a sedmdesátých let,“ říká Marcela Šimandlová, koordinátorka výstavy a marketingová pracovnice Nemocnice Podlesí.

Tematickým námětem fotografií jsou každodenní činnosti lidí, krajina, ale také dech beroucí portréty, které ztvárňují tehdejší obyvatele v ryze naturální podobě, zachycují jejich nelehký život a odrážejí věrný obraz doby, ze které pocházejí.

„Celkově vzbudila výstava velký zájem jak z řad zaměstnanců, tak i pacientů, a hodně zútulnila chodby ambulantní části nemocnice. Dokonce jsou i takoví, kteří poznali na fotkách chaloupky svých prarodičů, své příbuzné či známé ještě z dob, kdy sami byli dětmi,“ dodala Marcela Šimandlová.

Výstava v Nemocnici Podlesí potrvá do konce září. Během celých prázdnin i na začátku školního roku tak budou moci návštěvníci, pacienti i personál Nemocnice Podlesí obdivovat krásu fotografických snímků, které zachycují nesnadný, a přesto poutavý život na Třinecku v dobách minulých.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků