Hlavní obsah
V rámci úvodního koncertu se představí také mladí folkloristé z Ostravy a okolí. Foto: Dana Rokyta

Ostravský folklorní Babylon otevře mezinárodní hudební festival Musica Pura

Do zahájení čtvrtého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Musica Pura v Ostravě, který začne 29. listopadu v divadelním sále Domu kultury města Ostravy, zbývá jen pár týdnů.

V rámci úvodního koncertu se představí také mladí folkloristé z Ostravy a okolí. Foto: Dana Rokyta
Ostravský folklorní Babylon otevře mezinárodní hudební festival Musica Pura

Čtyřdenní svátek virtuosních instrumentálních i pěveckých kreací inspirovaných lidovou hudbou přinese opět po roce pestrobarevnou paletu stylů, žánrů z různých koutů Evropy.

Úvodní čtvrteční koncert bude také letos ve znamení společného muzicírování ostravské folklorní scény. Zahajovací koncert čtvrtého ročníku s názvem Ostravský folklorní Babylon však představí novinku, a to v podobě premiéry nového rezidenčního tělesa Ostrava Cimbalom Youth Orchestra – mládežnického folklorního orchestru, ve kterém si společně zamuzicírují mladí folklorní muzikanti ve věku 14-18 let z Ostravy a okolí.

Stejně jako již existující Ostrava Cimbalom Orchestra bude Ostrava Cimbalom Youth Orchestra působit pod uměleckým vedením Jana Rokyty, ztělesňujíc symbol společného muzicírování napříč cimbálovými muzikami v moravskoslezské metropoli. V lidových melodiích z různých koutů Moravy, Slezska i Slovenska se připojí nejen zkušení muzikanti z Ostrava Cimbalom Orchestra, ale v tomto roce i samotné ostravské cimbálové muziky Friš, Šmykňa a Tolar v kompletním obsazení svých členů.

„A nebude chybět ani symbolická dramaturgická tečka za výročím velikána české hudby moravského původu Leoše Janáčka,” prozradil Jan Rokyta, umělecký ředitel festivalu.

Další informace o festivalu i předprodejních místech naleznete na: www.musicapura.cz nebo www.facebook.com/festival.musicapura/.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků