Hlavní obsah
Foto: Jitka Sobotková

Nová kniha a výstava mikulovské výtvarnice a pedagožky Jarmily Červené

Výtvarnice Jarmila Červená připravila svou novou výstavu. Její kresby a malby si budete moci prohlédnout v mikulovské galerii Konvent. Slavnostní vernisáž bude už tento pátek 5. května v 18 hodin.

Foto: Jitka Sobotková
Nová kniha a výstava mikulovské výtvarnice a pedagožky Jarmily Červené

V sobotu 20. května pak bude v rámci výstavy pokřtěna její nová, v pořadí již třetí, kniha věnovaná Mikulovu a okolí nazvaná Mikulovsko s tužkou v ruce. Křest začne v 17 hodin v galerii Konvent.

„Ve třetí knize z cyklu obrazově výpravných publikací o Mikulově a jeho okolí se vydáváme do osmnácti obcí regionu Mikulovska. V centru našeho zájmu jsou pozoruhodné sakrální památky, cenná lidová architektura a také folklorní tradice,“ říká Jarmila Červená a těší se na setkání jak na své výstavě, tak i při křtu nové knihy.

Obce v knize zastoupené jsou: Bavory, Brod nad Dyjí, Březí, Bulhary, Dobré Pole, Dolní Dunajovice, Dolní Věstonice, Drnholec, Horní Věstonice, Jevišovka, Klentnice, Milovice, Novosedly, Nový Přerov, Pasohlávky, Pavlov, Perná a Sedlec.

První dvě knihy věnovala Jarmila Červená Mikulovu. S tužkou v ruce a výstižnými popisky vykreslila důležité budovy tohoto historického města. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků