Nejmladší chomutovští plavci získali v Litvínově 12 titulů oblastního přeborníka

Novinky, Miroslav Volf

Jedenáctiletí a mladší plavci oddílu TJ Slavie Chomutov se v sobotu 10. listopadu vypravili na oblastní přebory do Litvínova. Pro 11leté a 10leté plavce to byly velmi důležité závody, jelikož se jednalo o kvalifikační závody na prosincové Zimní poháry ČR.

4 x 50 m polohový závod žačky - 2. a 3. místo obsadila TJ Slavie Chomutov.

V silné konkurenci 21 plaveckých klubů z Ústeckého a Libereckého kraje se chomutovským plavcům podařilo vybojovat celkem 42 umístění na stupních vítězů. Z toho bylo 12 titulů oblastního přeborníka.

Mezi 11letými plavci si nejlépe vedla Johanka Holá, která dokázala vybojovat tři stříbrné příčky na 200 m prsa, 100 m polohový závod a 800 m volný způsob. Dvakrát druhý byl prsař Jiří Lisý na 100 m a 200 m prsa. Stříbro a bronz si vyplaval Josef Štemberk na 100 m motýl a 800 m volný způsob. Stříbrný byl ještě Jakub Dohnanský na 200 m znak. Po jednom bronzu si vyplavaly ještě Alexandra Bričová na 200 m znak, Kristýna Dvořáčková na 400 m volný způsob a Filip Kudláček na 100 m znak. Z 11letých plavců chomutovskou Slavii reprezentovala ještě Lucie Grussová.

Nejúspěšnějším plavcem v kategorie 10letých plavců byl Filip Jezbera. Ten v pěti ze šesti disciplín vybojoval titul oblastního přeborníka. Byly jimi 50 m a 100 m znak, 50 m a 100 m volný způsob a 100 m polohový závod. Se stříbrem se musel spokojit jen na 200 m polohový závod. Trojnásobným titulem se může pyšnit Karel Pěnkava, který zvítězil v disciplínách 50 m prsa, 200 m a 400 m volný způsob a stříbro přidal na 100 m prsa. Dvě stříbra si domů odvezla Kamila Slabihoudová a to z disciplín 50 m znak a 200 m volný způsob. Stříbrná na 100 m polohový závod a bronzová na 100 m znak, 100 m volný způsob a 200 m polohový závod byla Eliška Dvořáková. Po dvou bronzech si odvezly ještě Alice Richtrová za 200 m a 400 m volný způsob a Ela Strašková za 50 m a 100 m motýl. Z 10letých plavců zůstali bez umístění na bednách Tereza Hošková, Michaela Malinová, Jakub Kindl, Matěj Kuchař a Martin Oharek.

Devítiletí a mladší plavci plavali v jedné společné kategorii. Své kvality potvrdil Matěj Volf, když dokázal tři ze čtyř startů přetavit v titul oblastního přeborníka. Tituly získal v disciplínách 100 m znak, 400 m volný způsob a 200 m polohový závod. Stříbro přidal na 100 m volný způsob. Na 400 m volný způsob předvedl tak skvělý závod, že dokázal svým časem 5:41,40 porazit i všechny deseti i jedenáctileté plavce a navíc překonat 13 let starý oddílový rekord Davida Hennlicha o neuvěřitelných 44,4 vteřiny. Jeden titul oblastního přeborníka dokázal vybojovat i náš nejmladší a teprve osmiletý závodník Karel Kaška na 50 m znak, k němuž navíc přidal jednu bronzovou příčku na 100 m polohový závod. Diplom za třetí příčku v této kategorii získal už jen Radek Jenček na 50 m motýl. Na příčkách bez medailí se umístili Alena Pernetová, Tomáš Chalupa a Martin Soukup.

Na stupně vítězů se podařilo vystoupit také našim štafetám. Chlapecká A štafeta získala dvakrát stříbrnou příčku ve štafetovém závodě na 4 x 50 m polohový závod i 4 x 50 m volný způsob. Ve štafetovém závodě 4 x 50 m polohový závod získala dívčí A štafeta stříbro a B štafeta bronz.