Hlavní obsah
Dorost Brna Foto: Jan Pařík

Nadstavbu dorostu zahájili korfbalisté Prostějova dobře, Nový Lískovec povstal z mrtvých

Prostějovští dorostenci načali korfbalovou nadstavbu dvěma triumfy, Nový Lískovec poprvé v sezóně vyhrál.

Dorost Brna Foto: Jan Pařík
Nadstavbu dorostu zahájili korfbalisté Prostějova dobře, Nový Lískovec povstal z mrtvých

První zápasy nadstavby přinesly vyrovnané boje. Prostějov doma mezi elitou ovládl oba zápasy, ve druhé skupině je na tom po třech úvodních kláních nejlépe Náchod, který doma dvakrát zvítězil a jednou remizoval.

NADSTAVBA 1-3

Potvrdili roli největšího favorita, i když jednoduché to nebylo. Prostějovští dorostenci doma přehráli 14:12 Brno i 20:15 Kolín a ujali se vedení v tabulce nadstavby.

„Ale rozhodně si nemůžeme myslet, že vyhrajeme s prstem v nose. Zápasy nám ukázaly naše slabiny, nepodali jsme moc přesvědčivé výkony. V obou utkáních jsme soupeře dotahovali, máme nějaké slabší rozjezdy. Brno nás asi potrápilo trochu víc, Kolín nepřijel v nejsilnější sestavě, příště určitě bude zlobit víc,“ shrnul prostějovský stratég Martin Uherka, jehož tým je nejzkušenější a platí za favorita na titul.

Brňané v základní části skončili třetí, ukázali však, že v nadstavbě hrát otloukánka nechtějí. Po nadějném výkonu s Prostějovem porazili 10:6 Kolín a oplatili mu čtrnáct dní starou porážku.

„Škoda, že to s Prostějovem nevyšlo. Hráli jsme dobře a předváděli jsme pěkné akce. Rozhodla poslední čtvrtina, kdy jsme Prostějovu dali jen koš a ten zápas otočil. S Kolínem už jsme byli vyčerpaní, ale nechali jsme na hřišti vše,“ uvedla brněnská opora Vendula Jemelíková.

Prostějov SK RG U19 - Brno KK U19  14:12

Brno KK U19 - Kolín VKC U19 10:6

Prostějov SK RG U19 - Kolín VKC U19  20:15

NADSTAVBA 4-7

V Náchodě se děly zajímavé věci. Podle papírových předpokladů se nejvíc dařilo domácím, kteří posbírali pět bodů za výhry 20:16 se Znojmem a 11:6 s Novým Lískovcem a remízu 10:10 se Šenovem.

„Jsme dost spokojení. Uspěli jsme, i když nám chyběla opora Jakub Novotný. Šenov překvapivě ztratil, tak jsme o výhru napřed. Pořád tým z Havířova bereme jako za největšího soupeře o postup do zápasu o třetí místo, kam projde jen vítěz naší nadstavbové skupiny,“ uvedla domácí trenérka Denisa Kolářová.

Parádní povstání z mrtvých pak předvedl Nový Lískovec. Tým z Brna v základní části ani jednou nevyhrál, v nadstavbě však uspěl hned napoprvé dvakrát, když přehrál 12:11 Šenov a 17:14 Znojmo.

„Celou sezónu jsme odehráli prakticky v sedmi. Vždy nám chyběl jeden z kluků.  Teď jsme byli kompletní a bylo to parádní, musím děcka hrozně pochválit. Něco takového jsem od nich vůbec nečekal. Na třetí zápas v řadě s domácími už nezbyly síly, ale ukázali jsme, co v nás je,“ burcoval trenér Nového Lískovce Jakub Pernica.

SK Plhov Náchod U19 - Šenov KC - ZŠ U19  10:10

SK Plhov Náchod U19 - Modří Sloni Znojmo U19 20:16

SK Plhov Náchod U19 - Brno KK Nový Lískovec U19  11:6

Šenov KC - ZŠ U19 - Modří Sloni Znojmo U19 13:1

Šenov KC - ZŠ U19 - Brno KK Nový Lískovec U19  11:12

Modří Sloni Znojmo U19 - Brno KK Nový Lískovec U19  14:17

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků