Mostečtí stolní hokejisté bojovali na Russia Open

Novinky, Martin Kučera

Pětice mosteckých stolních hokejistů se představila o víkendu 26. - 27. května v Sankt Petěrburgu při třináctém ročníku turnaje Russia Open.

Russia Open – stolní hokej

Kromě nich se do severní metropole Ruska vypravili také hráči z Dobré Vody u Českých Budějovic, úřadují mistři republiky v billiard-hockeyi šprtci. Právě Jihočeši v čele s Petrem Honsou ovládli soutěž v billiard-hockeyi. Z mosteckých hráčů byl nejlepší Jan Matuščín, který obsadil osmé místo a zároveň první mezi juniory. Do první výsledkové desítky se vešel ještě devátý Jakub Hasil, který se Russia Open účastní pravidelně a počet jeho účastí dosud kopíruje počet ročníků.

V táhlovém hokeji Chemoplast vybojovala Pavla Mišíková třetí příčku. Jozef Matuščín skončil čtvrtý. Zvítězila Irina Belavina. Zatímco ve šprtci a v Chemoplastu se hrálo, jak je u otevřených turnajů stolního hokeje zvykem, bez rozdělení soutěžících do kategorií, turnaj v air-hockeyi byl odehrán v jednotlivých kategoriích a na menších stolech, než je běžný soutěžní standard. Ve svých kategoriích obsadili Jan Matuščín druhé a Veronika Bleyerová třetí místo. Všechna tři vítězství uhájili domácí.

Po sérii cest na Slovensko, do Švédska a do Ruska čeká teď na mostecké stolní hokejisty cestovatelsky mnohem méně náročné období. Hrát budou v domácím prostředí a v Praze.

Russia Open - výsledky:

BILLIARD-HOCKEY ŠPRTEC: 1. Petr Honsa, …, 8. Jan Matuščín, 9. Jakub Hasil, 13. Jozef Matuščín, 17. Pavla Mišíková, 27. Veronika Bleyerová

TÁHLOVÝ HOKEJ CHEMOPLAST: 1. Irina Belavina, … 3. Pavla Mišíková, 4. Jozef Matuščín, 8. Jakub Hasil, 9. Jan Matuščín, 20. Veronika Bleyerová

AIR-HOCKEY: MUŽI – 1. Maxim Supruněnko, …, 5. Jakub Hasil, 8. Jozef Matuščín, ŽENY – 1. Naděžda Zacharova, …, 3. Veronika Bleyerová, 5. Pavla Mišíková, JUNIOŘI – 1. Grigorij Zacharov, 2. Jan Matuščín