Hlavní obsah
Maturity 2017. Průmyslovka Hodonín. Praktická maturitní zkouška z odborných předmětů. Foto: Jana Slováková

Maturity jsou v plném proudu

Tak už to vypuklo. Na středních školách začal maturitní kolotoč. Výjimkou není ani průmyslovka v Hodoníně, jejíž studenti v těchto dnech skládají praktickou maturitní zkoušku z odborných předmětů.

Maturity 2017. Průmyslovka Hodonín. Praktická maturitní zkouška z odborných předmětů. Foto: Jana Slováková
Maturity jsou v plném proudu

Studenti v oblecích, studentky v krásných šatech - to je znamení, že se blíží jejich zkouška dospělosti. Maturantům začalo letos maturitní období slohovou prací z českého jazyka už 11. dubna a nyní pokračují dvoudenním maratonem: skládáním praktické maturitní zkoušky z odborných předmětů.

Studenti oboru Stavebnictví hodonínské průmyslovky tak mají splnit úkol: navrhnout projekt části rodinného domu s přesně specifikovaným zadáním. 

V prvním květnovém týdnu pak následují didaktické testy společné části maturitní zkoušky: matematika, anglický jazyk a český jazyk. Pak se budou maturanti chystat na finále, a tím je ústní maturitní zkouška před maturitní komisí. Celý maturitní kolotoč tak skončí na konci května.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků