Hlavní obsah
Sulislavský masopust. Foto: Martina Sihelská

Maškary opět obsadily Sulislav. Masopust se tu slaví od dvanáctého století

Už po 228. (podle sulislavské kroniky) vyšel v sobotu 2. února v Sulislavi masopustní průvod, který obcházel všechna stavení. Sulislavský masopust se tak řadí mezi nejdéle udržované lidové tradice západních Čech. Odborníci tvrdí, že masopusty v Sulislavi jsou už od dvanáctého století.

Sulislavský masopust. Foto: Martina Sihelská
Maškary opět obsadily Sulislav. Masopust se tu slaví od dvanáctého století

Letos se sešlo více než 70 maškar různého charakteru. Po obchůzce vsi byly maškary přesycené domácími koblihami, chlebíčky, řezy a dalšími specialitami, dospělé maškary to navíc poctivě prokládaly různým alkoholem. Večer se pak konala tancovačka.

Za lyžaře se vypravil Antonín Strohschneider. "Šatník mi zimní výbavu nabídl, každý má přece doma oblečení do zimy. Jen lyže přidělat na boty byl malinko problém, nakonec jsem je prostě přilepil speciální směsí z tajného receptu ze sulislavských ingrediencí," smál se lyžař, jemuž na masopust moc sněhu nenapadlo.

Zatímco první dáma - žena starosty - byla k nepoznání v masce bezdomovce, dokonce byla i obdarována různými příspěvky, Radka Chládková se rozhodla, že si přivydělá úklidem. "Mám tu uklízecí firmu spolu s Evičkou, rozhodly jsme se spolu, že uklidíme českou politiku a dáme to tu pořádně do pucu," smály se uklízečky, které si vydatně přihýbaly s dalšími maškarami z lahví od čisticích prostředků.

Vězeň Pepa si masku dělal na poslední chvíli. "Pruhované pyžamo má snad každý, kouli na noze mám s balónku, který jsem přestříkal na černo. Řetěz jsem vzal psovi od boudy a kolečko, ve kterém mám krumpáč a pilník, to jsem sebral vnoučeti," smál se vězeň na útěku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků