Hlavní obsah
Foto: Zdeněk Urbanovský

Komplexu Skanzen v Modré u Velehradu přibyla další atrakce

Od prvního březnového dne mají návštěvníci areálu Skanzen další možnost poznat něco zajímavého. Po rozsáhlé rekonstrukci bylo otevřeno pro veřejnost největší terárium na Moravě. Leží v Modré těsné blízkosti populárního Archeoskanzenu z doby Velké Moravy.

Foto: Zdeněk Urbanovský
Komplexu Skanzen v Modré u Velehradu přibyla další atrakce

Areál Skanzen je ukázkově koncipovaný komplex zaměřený především na vzdělávání a poučení. Nutno říci, že to dělá zábavnou a názornou formou.

Historii je věnován Archeoskanzen z období Velké Moravy, který stojí v místě původních archeologických nálezů, o životě ve vodě a okolí vodních toků vypovídá expozice Živá voda, Centrum Slováckých tradic obsahuje mj. muzeum vinařství. Neschází ani služby nezbytné pro turisty - parkování, stravování, ubytování aj. Některé činnosti zajištuje obec, jiné podnikatelé či neziskové organizace.

Nově otevřené terárium - to jsou především ještěrky, hadi, pavouci, želvy, žáby, štíři- a to jak z pralesního prostředí, tak z pouští a polopouští. Zcela jistě zaujmou jak malé, tak velké. 

Je totiž opravdu se na co dívat. V desítkách terárijních ubikací se prohánějí barvami hrající chameleoni, bazilišci, různé druhy varanů. Milovníky hadů potěší pestrá korálovka či červené užovky. Zajímavé je setkání s velkými anakondami či sametově hebkým hroznýšem. Seznámit se můžete dokonce s jedovatou "plivající" kobrou červenou.

Nebezpečí nehrozí, kobru od návštěvníků odděluje sklo terária. Jedovaté jsou také "šípové žáby" - pralesničky. Jed těchto barevných žabek jihoameričtí indiáni používali na hroty svých smrtících šípů. 

Zajímavé jsou také želvy, zejména dravá kajmanka, prohlédnete si i dospělého kajmana, což ovšem není želvák, ale druh krokodýla.

Terárium je otevřeno každý den od 9 do 18 hodin. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků