Hlavní obsah
Už podesáté se pro děti roztočí v Bohumíně Prázdninový kolotoč plný zajímavých aktivit. Foto: Pavel Čempěl

Komiksoví hrdinové zabaví v červenci malé Bohumíňáky

Každoroční starost rodičů, jak zajistit dětem hezké prázdniny, zatímco oni musejí pracovat, v Bohumíně opět vyřeší místní neziskové spolky. Společně opět připravily pro děti od šesti do patnácti let zábavný program, který se letos ponese v duchu komiksových hrdinů.

Už podesáté se pro děti roztočí v Bohumíně Prázdninový kolotoč plný zajímavých aktivit. Foto: Pavel Čempěl
Komiksoví hrdinové zabaví v červenci malé Bohumíňáky

Celý červenec budou děti trávit na atraktivních místech ve městě, v přírodě, u vody a vyjedou si i na výlet. Prázdninový kolotoč startuje už v neděli 30. června odpoledne zábavnou show.

Na náměstí T. G. Masaryka připravil hlavní organizátor Prázdninového kolotoče, městská kulturní agentura K3 Bohumín, interaktivní program, kdy děti v poutavém programu pomohou superhrdinovi Wikimu zabránit, aby zmizela všechna zmrzlina na světě. Akce začíná v 15:00 a potrvá zhruba dvě hodiny, vstup na ni je zdarma. Během zábavného odpoledne mohou rodiče své děti zaregistrovat do oblíbeného Prázdninového kolotoče. Dítě dostane průkazku kolotočáře s kódem i vlastní identifikační náramek.

„Každý všední den od 1. do 26. července připravily místní spolky, organizace a instituce program na dopolední hodiny. Děti si musí vzít na každou akci vlastní pití, svačinu, kšiltovku nebo šátek na hlavu. Na sportovní aktivity by měly mít vhodnou obuv, pro jízdu na kole se musí vybavit helmou a zkontrolovaným a funkčním kolem,“ podotkl ředitel K3 Bohumín Karel Balcar.

Jak dodal, program Prázdninový kolotoč funguje už od roku 2010 a je unikátní v tom, že je pro děti zcela zdarma. Je založený na spolupráci města a dvacítky organizací, které v Bohumíně působí.

Kdo nestihne registraci do červencového programu v neděli 30. června, může své dítě přihlásit i průběžně před kteroukoliv jednotlivou akcí. Na programu je letos několik cyklovýletů, sledování stop Aquamana u Kališova jezera, spidermanovské lezení na nové boulder stěně ve sportovním centru Bosporka, trénink Avengers či zdolávání vodní překážkové dráhy se Čtyřlístkem v místním aquacentru.

Kromě Prázdninového kolotoče, který děti zavede každý všední den na jiné místo v Bohumíně či jeho okolí, se mohou děti zabavit i v městské knihovně v Seifertově ulici, kde je připraven tvořivý program plný workshopů. Navštívit jej mohou zájemci od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Volnočasový prázdninový program pro bohumínské děti vyvrcholí v pátek 2. srpna, kdy během závěrečné akce v teen zóně v městské knihovně mohou účastníci červencového programu vyměnit nasbíraná razítka ze své průkazky za slosovatelný los do velké tomboly, v níž budou připraveny zajímavé ceny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků