Hlavní obsah
nový elektromobil Foto: Lukáš Hudeček

Karvinský magistrát používá nové elektromobily

Zaměstnanci karvinského magistrátu budou i nadále jezdit ekologicky. Město vyměnilo staré elektromobily za modernější s delším dojezdem.

nový elektromobil Foto: Lukáš Hudeček
Karvinský magistrát používá nové elektromobily

Primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD) k obnově ekologického vozového parku města řekl: „Chceme jít občanům Karviné příkladem v oblasti životního prostředí. Rozhodli jsme se tedy i nadále ve své vozové flotile využívat elektromobily. Dva nové vozy nahradily stávající elektromobily, u kterých nám skončil operativní leasing. Nová vozidla jsou prostornější, bezpečnější a mají delší dojezd na jedno nabití. Zaměstnanci magistrátu je tak budou moci využívat na delší trasy.“

Elektromobily jsou spolufinancovány z výzvy č. 21/2017 Národního programu Životní prostředí, kterou vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR. Výzva byla zaměřena na udržitelnou městskou dopravu a mobilitu, konkrétně na podporu alternativních způsobů dopravy. Cílem projektu je snížení negativních vlivů dopravy na zdraví obyvatel a životní prostředí.

Nová vozidla mají větší dojezd na jedno nabití (285 km), než měla vozidla z roku 2016. Jsou rovněž prostornější a nechybí v nich moderní bezpečnostní prvky. Auta jsou opět financována formou operativního leasingu, kdy na tento získalo město výše zmíněnou dotaci ve výši 250 tisíc Kč na jedno vozidlo. Celkem tedy magistrát ze svého rozpočtu ušetří 500 tisíc Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků