Hlavní obsah
Foto: statutární město Karviná

Karviná pořídila další schránky na sáčky na psí exkrementy

Statutární město Karviná pořídilo nově dvacet schránek na sáčky na psí exkrementy. Na konci září jich tak budou mít pejskaři k dispozici ve městě třicet.

Foto: statutární město Karviná
Karviná pořídila další schránky na sáčky na psí exkrementy

Stávajících deset schránek, které má město ve výpůjčce a jsou převážně umístěny v parcích na území Karviné, rozšíří dalších 20 nových nosičů, které město zakoupilo. Rozdíl mezi starými a novými schránkami je v sáčcích. Do stávajících nosičů se umisťují papírové sáčky na psí exkrementy. Nové schránky jsou již určeny pro sáčky z rozložitelného bioplastu.

V těchto týdnech zaměstnanci Technických služeb Karviná, a.s. postupně nové schránky v různých částech města instaluji. Práce by měli dokončit do poloviny září tohoto roku. Nosiče jsou instalovány včetně nových sloupků nad odpadkové koše a jsou opatřeny nálepkami s vyobrazením psa, popisem a logem města.

Pejskaři nové schránky najdou již ve třech lokalitách části Karviná-Fryštát. Narazit na ně mohou v blízkosti Slezské univerzity, v parku Bedřicha Smetany a na prostranství u obchodního domu Prior. Biologicky rozložitelné sáčky budou do schránek dle potřeby průběžně dodávány zaměstnanci veřejné služby města Karviné.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků