Hlavní obsah
V oblasti cestovního ruchu uspěly žádosti na vybudování a zviditelnění hned několika naučných stezek. Foto: Alena Lochmannová

Karlovarský kraj rozdělí příspěvky na kulturu a cestovní ruch

Více než sto kulturních aktivit a přes padesát projektů v oblasti turismu podpoří Karlovarský kraj ze svého rozpočtu.

V oblasti cestovního ruchu uspěly žádosti na vybudování a zviditelnění hned několika naučných stezek. Foto: Alena Lochmannová
Karlovarský kraj rozdělí příspěvky na kulturu a cestovní ruch

Rada Karlovarského kraje schválila nebo doporučila zastupitelům ke schválení příspěvky v celkové hodnotě okolo 2,4 miliónu korun určené na kulturu a dotace ve výši 1,6 miliónu korun směřující do turistického ruchu. O finanční pomoc se úspěšně ucházela města, obce, spolky, neziskové organizace i soukromé osoby.

„Podpory se dočkají festivaly nejrůznějších žánrů, namátkou například Letní festival Povaleč ve Valči, ašské hudebně - divadelní Ašlerky, přehlídka ochotnických souborů Sokolovská čurda, Festival bigbandových orchestrů v Kraslicích, třetí ročník akce Den rodin, slavnostní koncert k 55. výročí Karlovarského pěveckého sboru, soutěž pěveckých talentů Karlovarský hlas nebo 58. ročník Dvořákova karlovarského podzimu – jednoho z nejstarších hudebních festivalů v Evropě,” uvedl náměstek hejtmana Petr Zahradníček.

Zkrátka nepřijde ani oblastní festival mateřských škol Mateřina v Toužimi, Jazz Jam Cheb 2016, Hornická pouť v Sokolově či akce nazvaná Advent na Božím Daru.

V oblasti cestovního ruchu uspěly žádosti na vybudování a zviditelnění hned několika naučných stezek. S příspěvkem kraje vznikne další část hornického skanzenu v Horní Blatné a Krušnohornická naučná stezka v Perninku. Informační tabule se objeví na zastávkách podél stezky Kyselka – Radošov a v areálu hradu v Andělské Hoře.

Sdružení Krušné hory západ může počítat s dotací na výrobu map a trhacích map pro turisty. Propagace naučné stezky, turistických cílů a cyklotras se dočká i oblast v okolí vrchu Vladař a nové značení přivede zájemce k rozhledně Cibulka u Oloví.

Návštěvníkům ašského výběžku přijde vhod představení zajímavých míst a památek formou videotrasy. S podporou kraje vzniknou také nové webové stránky hradu Loket, audiovizuální průvodce Ostrovem nebo rozšíření první české bioferraty v Bečovské botanické zahradě.

„Na krajském portálu cestovního ruchu Živý kraj se díky dotaci objeví letecké fotografie sedmdesáti památek v regionu a v Chyších se veřejnost může těšit na celoročně přístupnou trasu renesančními a barokními pivovarskými sklepy,” uzavřel Petr Zahradníček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků