Hlavní obsah
Z inscenace opery v Národním divadle moravskoslezském Anna Bolena. Foto: Martin Polelář

Jana Šrejma Kačírková získala již podruhé Cenu Thálie

Sopranistka Jana Šrejma Kačírková získala v sobotu večer v Národním divadle v Praze již podruhé Cenu Thálie v kategorii opera. Herecká asociace ocenila Kačírkovou za mimořádný výkon v inscenaci opery Gaetana Donizettiho Anna Bolena, v níž ztvárnila na jevišti DAD v Ostravě titulní roli.

Z inscenace opery v Národním divadle moravskoslezském Anna Bolena. Foto: Martin Polelář
Jana Šrejma Kačírková získala již podruhé Cenu Thálie

„V kariéře Jany Šrejmy Kačírkové je role Anny Boleynové dalším významným krokem. Její koloraturní soprán stříbřité lehkosti, hbitosti a pružnosti, který dokáže rozvinout do dramatické síly, získává na homogenitě, s níž obsáhne celý rozsah tohoto partu až po tříčárkovanou oktávu a probarvuje se i v hlubší, mezzosopránové tessituře. Je nadána muzikalitou, s níž dává frázím stavbu při propracování dynamiky. A přesně ví, o čem zpívá. Byla královnou inscenace nejen proto, že vytvořila roli skutečné, jakkoli v tu chvíli zavrhované anglické panovnice, která přes všechna ponížení končí svůj život odpuštěním,” ohodnotila výkon Kačírkové Herecká asociace.

„Úspěch Jany Šrejmy Kačírkové je o to větší, že stejného ocenění se jí dostalo již v loňském roce za roli Julie v Gounodově opeře Romeo a Julie uvedené také v nastudování operního souboru Národního divadla Moravskoslezského,” informovala Marcela Bednaříková, tisková mluvčí a PR NDM.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků