Hlavní obsah
Foto: Michaela Poláková

Herecké hvězdy míří do Světlé nad Sázavou

Představení Manželské štěstí přivede ve čtvrtek 7. února do Světlé nad Sázavou hvězdy českého herectví - Iva Hüttnerovou, Michaelu Dolinovou a Davida Suchařípu.

Foto: Michaela Poláková
Herecké hvězdy míří do Světlé nad Sázavou

Hlavní hrdinka této svěží komedie, Vilemína Gruntorádová, přijde jako hospodyně z agentury Manželské štěstí udělat pořádek do moderní rodiny. Rázná žena s prořízlou pusou, která čmouhy umývá slivovicí, koberce čistí hovězí žlučí a umí uvařit pořádnou dršťkovou. Okamžitě ale vycítí, že v tomto manželství není něco v pořádku a začne dávat rozklíženou dvojici dohromady.

Diana – marketingová ředitelka, Hugo – bohémský umělec na volné noze. O veškerý chod domácnosti se stará on, ona vydělává. Ale nefunguje to. S vražednou otevřeností a se slovy: „Děti moje, řeknu to upřímně, ale s taktem: Váš sexuální život nestojí za nic!“, začne Vilemína řešit manželské soužití, a to s bezednou zásobou léty prověřených rad, jak krize v kuchyni a loži překonávaly naše babičky.

Manželské štěstí vychází z témat oblíbeného televizního seriálu a knihy od Ivy Hüttnerové Domácí štěstí. Autorem hry je však Jiří Just. Dozvíme se mimo jiné, jak si manželé mají jeden druhého vážit, jak zafunguje „sporýš lékařský“ i celer v manželském loži a další moudra k dosažení „štěstí manželského“. Pro Ivu Hüttnerovou je to po letech nová zajímavá role, která v mnohém připomíná nezapomenutelného strýce Pepina v dramatizaci Hrabalových Postřižin v Rubínu.

Představení se bude konat ve čtvrtek od 19.00 v divadelním sále ve Světlé nad Sázavou. Předprodej vstupenek bude probíhat v turistickém informačním centru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků