Hlavní obsah
zalévání záhonů Foto: TS a.s.

Frýdek-Místek zahájil další seč trávy, kvůli vedrům zalévá květiny i stromy

V horkých letních dnech si krásně rozkvetlé záhony a vysazené mladé stromy vyžadují vláhu. Zaměstnanci městských technických služeb je tedy pravidelně zalévají, aby neuschly. V rámci údržby zeleně zahájili také letní ořezy dřevin a pustili se do další seče trávníků.

zalévání záhonů Foto: TS a.s.
Frýdek-Místek zahájil další seč trávy, kvůli vedrům zalévá květiny i stromy

„Tropické letní dny začínají zaměstnanci provozu Zeleň zálivkou všech květinových záhonů, květinových pyramid a závěsných květináčů na sloupech veřejného osvětlení. Zalévat musí i nové výsadby ve veřejné zeleni. Kromě toho v současnosti naši pracovníci plejou květinové záhony, jejichž údržba je ve větším rozsahu ve srovnání s předešlými lety,” uvedl šéf technických služeb Jaromír Kohut.

Vzhledem k 750. výročí totiž město rozšířilo letničkové záhony téměř dvojnásobně. „Plejeme i keřové skupiny. Upřednostňovány jsou výsadby, které byly zmlazeny v rámci zimní údržby keřů, jednotlivé rostliny jsou teď menší a plevel má tak příznivější podmínky k růstu,“ zdůvodnil vyšší nasazení Kohut.

„V těchto dnech byla zahájena již pátá seč parterových trávníků kolem komunikací, řidiči tak budou mít zejména na křižovatkách lepší rozhled. Sekačky na parterové trávníky, ke kterým se řadí i trávníky v parcích a centrálních částech města, vyjedou letos celkem sedmkrát. Trávníky v sídlištních zástavbách se nyní začínají sekat již počtvrté a jedna seč ještě bude následovat,” doplnil Kohut.

Letos podle něj budou sečeny trávníky na sídlištích celkem pětkrát, což je oproti loňsku o jednu seč víc. „Vycházíme tak vstříc občanům, kterým kvetoucí a vzrostlá tráva způsobuje alergie, zároveň tím eliminujeme množství klíšťat ve městě a zvyšujeme celkovou estetičnost,“ připomenul primátor Michal Pobucký s tím, že zaměstnanci městských technických služeb se sečení veřejné zeleně naplno věnují od konce dubna až do konce září.

Technické služby pokračují také v letních ořezech stromů, které provádějí zpravidla od června do konce srpna dle pokynů odboru životního prostředí a zemědělství. Cílem těchto prací je zvýšení celkové vitality a zdravotního stavu stromů, zajištění jejich provozní bezpečnosti a podchozích a podjezdných profilů komunikací. Mnohé ořezy se provádějí i na základě oprávněných požadavků zdejších občanů. Jedná se například o zasahování vegetace do fasád domů či oken.

Po těchto řezech následuje úklid štěpkováním větví. Vzniklá štěpka se dále používá k mulčovaní výsadeb a keřových skupin na plochách veřejné zeleně města.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků