Hlavní obsah
Ondřej Brzobohatý Foto: archív Ondřeje Brzobohatého

Festivalový hudební večer nabídne filmové melodie v netradičním podání, hostem bude Ondřej Brzobohatý

Slavné melodie z dětských filmů. Kapela pod vedením Zdeňka Krále. Netradiční koncertní talk show. A také speciální host Ondřej Gregor Brzobohatý. To vše ve Zlíně propojí dohromady zcela unikátní hudební projekt Zazpívej mi film, a to v rámci doprovodného programu 58. ročníku Zlín Film Festivalu.

Ondřej Brzobohatý Foto: archív Ondřeje Brzobohatého
Festivalový hudební večer nabídne filmové melodie v netradičním podání, hostem bude Ondřej Brzobohatý

Jedinečná koncertní talk show o hudbě, filmu a vzpomínkách, jak zní podtitul akce, se uskuteční ve zlínském Kongresovém centru v úterý 29. května ve 20 hodin a zazní během ní to nejlepší z tvorby Karla Svobody, Petra Hapky, Jaroslava Uhlíře, Petra Skoumala, Jaroslava Celby, Vadima Petrova, Luboše Fišera, Angela Michajlova či Jana Hammera. Právě filmová hudba v československém filmu pro děti a mládež totiž patří k hlavním tématům letošního ročníku festivalu.

„Zazpívej mi film však nebude jen o poslechu známých filmových písní. Naopak. Pro diváky je připravena celá řada překvapení. Kromě toho, že se do programu večera budou moci sami aktivně zapojit, mohou se těšit i na hudební improvizace a také na nové a netradiční hudební aranže,“ nastínila výkonná ředitelka filmového festivalu Jarmila Záhorová.

To vše bude prokládat speciální koncertní talk show, kterou diváky provede moderátor večera Filip Teller. Jeho speciálním hostem bude skladatel, klavírista, zpěvák a herec Ondřej Gregor Brzobohatý, který je sám autorem filmových melodií.

58. ročník Zlín Film festivalu odstartuje ve Zlíně 25. května a potrvá do 2. června. Hlavním tématem bude československý film pro děti a mládež u příležitosti 100 let české státnosti a 120 let československé kinematografie. Tato rozsáhlá kolekce československých filmů bude doplněna rakouským filmovým okénkem, které připomene stejné výročí našeho souseda, se kterým jsme sdíleli řadu století v bývalé monarchii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků