Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Město Karviná

Evropská unie podporuje aktivity mladých v Karviné

Velmi úspěšné divadlo pro seniory, deskové hry nebo jízda na cyklotrialovém kole. To jsou některé aktivity mladých pro karvinskou veřejnost, které podpořila či podpoří EU v rámci projektu Mládež v akci. Mladí lidé od 15 do 30 let mají nyní šanci ve druhém kole.

Ilustrační foto Foto: Město Karviná
Evropská unie podporuje aktivity mladých v Karviné

Do 30. dubna je možné podávat další žádosti. Nápady je možné sdílet i na facebooku projektu. Projekt či aktivitu mladí vymyslí, vytvoří a uvedou do života. Může jít o akce jednorázové, ale také trvalejší – maximálně o roční projekty. Výše podpory může být až 70 tisíc korun.

"Vítán je každý projekt, který posílí sounáležitost mladých lidí s městem, kde žijí, ale máme už zájemce z Orlové nebo Ostravy, kde takové projekty zatím nemají. Studentky zdravotnické školy s velkým úspěchem hrály divadlo pro karvinské seniory, chystá se exhibice extrémního cyklosportu a malý kurz jízdy na takových kolech. Veřejnost se bude moci na několika workhopech naučit hrát různé deskové hry a v naší knihovně už pracují první dobrovolníci v rámci mezinárodní dobrovolnické služby," vypočítal některé už běžící aktivity náměstek primátora Lukáš Raszyk. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků