Hlavní obsah
Překvapením letošní Staročeské pouti byla nevšední a vynalézavá atrakce s názvem cirkus. Foto: Stanislava Dvořáková

Cirkus=cirkus zajímavou novinkou na Staročeské pouti

Město Ústí na Orlicí připravilo na 16. až 18. srpna na Mírovém náměstí a přilehlém okolí Staročeskou pouť doprovázenou bohatým kulturním a sportovním programem.

Překvapením letošní Staročeské pouti byla nevšední a vynalézavá atrakce s názvem cirkus. Foto: Stanislava Dvořáková
Cirkus=cirkus zajímavou novinkou na Staročeské pouti

Obvyklé pouťové atrakce lákaly ke svezení malé i velké návštěvníky. Speciálně pro malé byl zvířátkový kolotoč, malovaný vláček, helikoptéry a nafukovací Disney Land. Pro odvážlivce, toužící po adrenalinu Grazy Dance, Tornádo, Kamikaze a spirálová horská dráha. Pro všechny pak autíčka, ruské kolo a projížďka na draku nebo labuti.

Dnes již starobylý dětský řetízkový kolotoč a houpačky byly umístěny do prostoru před hasičskou zbrojnicí. Zde však čekalo na návštěvníky navíc nové nezvyklé překvapení.

Ze dne na den zde vyrostla jako z pohádky dávných světů vysoká stěna lákající estetickou výpravou a neznámým děním. Tři patra s balkóny nabízela pobavení pro děti od tří let až do neomezeného věku. To dávalo možnost návštěvě dětí s doprovodem rodičů, případně prarodičů.

Nabídka zážitků byla velice pestrá. Hned dole se otáčel válec, kde se dalo běžet případně kutálet, vedle se bylo třeba protáhnout mezi válci obdobnými myčce a zatočit u tyče. Pohyblivé schody vedly do dalšího patra, kde byly připraveny boxovací pytle a přechod na zemi jedoucích válečků. Balkóny ve třetím patře nabídly výhled po okolí a indiánskou lávku končící u spirálového toboganu pro zpáteční cestu. Vše doprovázela malovaná zvířátka.

Do všech pater po straně vedly normální schody, takže dětský doprovod mohl v pohodlí následovat své ratolesti. Využít se daly i pro děti, které se zalekly toboganu.

Ještě jednu zvláštnost pořadatelé připravili. Vstupenka platila na neomezenou dobu, takže děti si zde mohly hrát a bavit se třeba celé odpoledne. Důkazem byl jejich veselý křik, který přiváděl k atrakci četné diváky.

Návrat k hlavním atrakcím na náměstí byl lemován stánky se zbožím všeho druhu (textil, hračky, knihy) a především potravinami, ať sýry, vínem, maďarskými uzeninami či cukrovinkami. Zde soupeřila stará tradice perníkových srdcí s pardubickým medovým perníkem, cukrová vata s popcornem, pendrek a chodské koláče s dřívější velikostí. Pochopitelně nechyběla ani nabídka langošů a pokrmů thajské kuchyně.

Zvláštností mimo kasin a moderních kol štěstí byla malá střelnice, kde se jako za starých časů střílelo ze vzduchovky na papírové růže.

Po absolvování celé pouťové nabídky čekalo další překvapení. Unavení návštěvníci si mohli v stínu na četných lavičkách odpočinout a maminky umístit svá aktivní dítka na trampolínu.

Kdo nemá rád ruch pouťových atrakcí, mohl se zabavit programem podle svého výběru. Za tím účelem byly připraveny výstavy v Kulturním domě, v Galerii pod radnicí a v Perle. Muzeum nabídlo soutěž na japonské motivy, filatelisti sběratelskou burzu a sportovci turnaj neregistrovaných tenistů. Večery patřily Filmovému létu s kinematografem bratří Čadíků.

Příjemnou pohodu zajišťovala pouťová zábava v zahradní restauraci U Malinů a sobotní koncert skupiny TRUMF. Symbolické nedělní vystoupení skupiny Šedous band u hasičské hospody s programem - na pouti veselo musí vždy být a tak se pije, tancuje, hraje a zpívá - ústecké pouťové dny uzavřelo.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků