Hlavní obsah
Foto: Resort Dolní Morava

Chobotem největšího mamuta na světě pojedou děti na Dolní Moravě již zítra

Přestože zahájení letní sezóny v resortu na Dolní Moravě je naplánováno až na 30. června, děti mají možnost se seznámit s obřím mamutem již zítra. V resortu si řekli, když je atrakce hotová, nemá cenu otálet. Takže děti: Vzhůru do mamutí hlavy a chobotem ven! Mládež se určitě obejde bez slavnosti.

Foto: Resort Dolní Morava
Chobotem největšího mamuta na světě pojedou děti na Dolní Moravě již zítra

Toboganem bude provázet mamutí ryk

Dolní Morava má nového obřího ochránce, na kterého nikde jinde na světě nenarazíte. Je jím 13 metrů vysoký a přes 31 metrů dlouhý model mamuta s útrobami, které vybízí malé objevitele k dobrodružné výpravě.

„Nová atrakce o velikosti třípatrového domu skýtá dvě patra, jež baví a veselou formou vzdělávají dětské návštěvníky. Z prvního patra věnovaného hravě ztvárněným zajímavostem ze života mamutů, se děti dostanou několika dobrodružnými cestami do druhého podlaží s tunely, liánami nebo jeskyní, z níž se ozývá nepřeslechnutelný mamutí řev. Toboganem děti ujedou 24 metry,” informovala za resort Dagmar Kutilová. 

Mamut stojí nedaleko wellness hotelu Vista u lanovky na Slaměnku, kde stojí monstrózní vyhlídková věž. Je součástí dětského Mamutíkova vodního parku, kde je připraveno mnoho atrakcí, spojených právě s vodou, ukázky mechanického přenosu energie a další. Najdete tu i velký lanový park. 

Atraktivní okolí

Dolní Morava se stala velmi vyhledávaným střediskem odpočinku i sportu po celý rok. Leží pod Králickým Sněžníkem, mezi Orlickými hrami a Jeseníky, při vstupu do údolí se nachází pevnostní pásmo těžkých i lehkých opevnění z první republiky, nad městem Králíky je poutní místo Hedeč. 

Není odtud daleko do Polska, kde se nachází mnoho dalších turistických cílů. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků