Hlavní obsah
Foto: Jan Pařík

Brněnské béčko je v čele první korfbalové ligy

Brněnská rezerva se po zápasech s Táborem ujala vedení ve druhé nejvyšší korfbalové soutěži.

Foto: Jan Pařík
Brněnské béčko je v čele první korfbalové ligy

Druhá nejvyšší korfbalová soutěž hlásí vyrovnané čelo tabulky. Rezervní tým Brna si totiž poradil dvakrát s Táborem a dotáhl se na dosud vedoucí Kolín. Díky lepšímu skóre dokonce Brňané převzali vedení.

Dva duely skoro jako přes kopírák. Tak vypadal dvojzápas dohrávky třetího kola první korfbalové ligy mezi rezervou Brna a Táborem. V Sezimově Ústí se domácí Jihočeši drželi se soupeřem vždy jen poločas a pak odpadli. „Je to tak. V prvním dějství jsme vždy Brnu stačili, pak nám bohužel odešla střelba. Měli jsme spoustu šancí a proměnili jich málo,“ potvrdila táborská Zuzana Kášková.

Brňané měli pro vlažnější začátky vysvětlení. „S béčkem hrajeme skoro pokaždé v jiné sestavě. Proto nám chvíli trvá, než si to sedne. V poločase jsme si vždy řekli, co a jak a plán začal poté fungovat,“ zdůvodnil hrající kouč Korfbal klubu Ondřej Fridrich.

Do konce základní části chybějí Táboru i Kolínu dvě kola a oba celky už vyhlížejí případné boje o umístění. Brno by si rádo zahrálo finále, Tábor by rád proklouzl do první čtyřky a tím pádem do klání o třetí pozici. Nebude to mít ale jednoduché. Ze spodu se na něj tlačí znojemská rezerva, která má jen o tři body míň, ale čtyři zápasy k dobru.

„Škoda pár utkání, které jsme prohráli o koš nebo je soupeř v závěru zremizoval. Neúplná tabulka je teď trochu zmatená, tak uvidíme, jak to dopadne,“ přemítala Kášková.

KC SPŠS Tábor -  KK Brno B 13:18 (7:7)

Rozhodčí: Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Horáková Pavla 3, Valeš Daniel 3, Ziegler Tomáš 2 - Bušíková Zuzana 6, Ziegler Jiří 6, Weissová Martina 2.

KK Brno B - C SPŠS Tábor 26:18 (12:10)

Rozhodčí: Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Bušík Peter 6, Bušíková Zuzana 4, Drábková Dominika 4 - Ziegler Tomáš   7, Valeš Daniel 5, Šteger David  3.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků