Hlavní obsah
pozvánka Foto: Dagmar Stehlíková

Beřkovický podzim 2013 nabídne koncerty i divadelní představení

Multižánrový kulturní a vzdělávací festival Beřkovický podzim je pravidelně pořádán Psychiatrickou nemocnicí Horní Beřkovice v rámci „týdne duševního zdraví“. Letošní festival se koná v termínu 14. – 18.10.2013.

pozvánka Foto: Dagmar Stehlíková
Beřkovický podzim 2013 nabídne koncerty i divadelní představení

Velmi pevné místo si v kulturním kalendáři Podřipska vytvořily kulturně-vzdělávací aktivity pořádané v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice. Týdenní festivaly Beřkovické jaro a Beřkovický podzim lákají na pestrý program, který je primárně věnovaný pacientům tohoto zařízení, ale večerní aktivity jsou volně přístupné i odborné a laické veřejnosti.

Beřkovický podzim nabízí širokou škálu kulturních a vzdělávacích aktivit (divadelní a hudební představení, výstavy, dramaterapie, filmy, přednášky). Zároveň se též snaží o bourání bariér mezi okolním světem a psychiatrickou nemocnicí.

Vzájemné působení těchto dvou rovin má přinést přátelskou a příjemnou atmosféru, kde si každý návštěvník najde své místo. Hudba, divadlo či film napomáhají pacientům zachytit a pojmenovat vnitřně prožívaný chaos a posunout se na cestě k jeho porozumění a uzdravení. Kromě léčebné funkce přináší pořádání kulturních aktivit - jako jsou koncerty, výstavy, divadelní a filmová představení, projekce, přednášky, umělecké projekty a workshopy) - také zisk emoční - (úleva od akutních tíživých symptomů) a socializační.

14.10.2013 od 19.30 hodin - Heidi Janků, písničkový a zábavný recitál stálice českého popu, moderátorky a muzikálové herečky 

15.10.2013 od 19.30 hodin - Brutus, legenda českého bigbítu. Skupina hrála ve filmu Indiánské léto, podílí se na sitcomu Comeback a její píseň zní i ve filmu Okresní přebor

16.10.2013 od 19.30 hodin - Tomáš Linka a Přímá Linka (Greenhorn, Fešák a nejlepší hráč na foukací harmoniku, Tomáš Linka s největšími hity Paní má se má, Lojza a Líza, Vánoční čas, Hromskej den, Divnej smích, Hardy a historkami a vzpomínáním na Michala Tučného) 

17.10.2013 od 19.30 hodin - Kroky Michala Davida, autorizovaný revival krále českého popu, Michala Davida

18.10.2013 od 19.30 hodin - Divadelní společnost HÁTA - Rozmarný duch, duchařská komedie s Mahulenou Bočanovou, Adélou Gondíkovou či Kateřinou Hrachovcovou v hlavní roli.  Anglická duchařská komedie o tom, že není radno zahrávat si s okultními vědami, zvlášť když hlavní medium je poněkud potrhlé povahy. Pak se lehce může stát, že seriózní muž zažívá rodinné propletence, s nimiž si neví rady.

Hlavním cílem projektu je realizace festivalu, který oslovuje nejen pacienty a zaměstnance tohoto akreditovaného zařízení, ale také školy a odbornou i laickou veřejnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků