Hlavní obsah
Prodej malých plyšáků s velkým srdcem je pouze jednou z mnoha benefičních aktivit Slováckého léta Foto: Benefice Slováckého léta

Benefice Slováckého léta pomáhá na mnoha místech

Hned první den letošního Slováckého léta, v pátek 30. června, organizátoři rozdělili výtěžek z 9. ročníku Benefice. Financemi obdarovali své tradiční příjemce – Diakonii Uherské Hradiště, která 20 tisíc korun použije na provoz, a Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice.

Prodej malých plyšáků s velkým srdcem je pouze jednou z mnoha benefičních aktivit Slováckého léta Foto: Benefice Slováckého léta
Benefice Slováckého léta pomáhá na mnoha místech

Domov stejnou částku využije pro úhradu individuální dopravy svých klientů, a ti se tak budou moci vydat na několik výletů. Deset tisíc korun obdržela Uherskohradišťská nemocnice a. s. a už dnes se díky této částce mohou maminky z dětského oddělení těšit ze zbrusu nového kojicího křesla.

„Finance z letošního turnaje MIX Amatér, který pořádají Klára a Jirka Cinadrovi, získala Česká olympijská nadace. Konkrétně se jednalo o částku 8 000 korun. Deset tisíc korun jsme věnovali na školní jídelnu a sociální zázemí pro Lesní mateřskou školu Clavicula," uvádí za Slovácké léto Marek Pochlý.

Benefice Slováckého léta pokračuje i letos

Další ročník Benefice Slováckého léta byl zahájen vzápětí po předání šeků. Hned v průběhu Slováckého léta další finance děti „vyskákaly“ na skákacím hradu společnosti RE/MAX. Za zapůjčení a vzornou obsluhu po celou dobu Slováckého léta organizátoři děkují všem dobrým lidem ze společnosti RE/MAX v čele s Kamilou Buráňovou. Díky nim na účet Benefice přistálo úžasných 14 100 korun.

Do Benefice se mohli letos poprvé zapojit také sportovci jednotlivých sportovních disciplín libovolným příspěvkem. Díky jejich účasti Benefice získala 9 301 korunu.

„Za 10 dnů Slováckého léta 2018 lidé nakoupili plyšáky za 18 438 korun. Nejen tam, ale i na všech ostatních prodejních místech je třeba poděkovat za finanční podporu, ale i za perfektní přísun plyšových hraček partnerovi Benefice Třineckým železárnám,” pokračuje Marek Pochylý.

Díky Asociaci českých filmových klubů bylo možné prodávat benefiční plyšáky i na Letní filmové škole. Na konto Benefice Slováckého přibylo 10 000 korun.

Společnost Ray Service se ujala prodeje benefičních plyšáků při prezentační akci Zdravotního ústavu paliativní a hospicové péče Pahop. Speciální poděkování patří jejich skvělému personálnímu oddělení. Díky němu na účet přibylo dalších 4 205 benefičních korun.

V rámci Slováckých slavností vína a otevřených památek byli prodáni benefiční plyšáci za 10 555 korun.

V mezisoučtu tak od začátku července organizátoři získali pro Benefici Slováckého léta 66 599 korun.

A co dál?

„Dál budeme pokračovat stejně, až do 11. ročníku Slováckého léta, které se uskuteční 28. 6. až 7. 7. 2019. Na konto Benefice Slováckého léta opět poputují výtěžky z veškerých akcí hnutí Mysli Jinak. 23. listopadu se zúčastníme akce Teddy Bear Toss při utkání mezi HC Oceláři Třinec s HC Vítkovice Ridera. A samozřejmě stále pokračuje náš nový projekt Úsměv pro tebe, díky kterému, jak doufáme, pomůžeme nejen Benefici Slováckého léta, ale taky rozveselíme Česko," doufá Marek Pochylý.

"Děkujeme všem, kdo se podíleli na výsledné částce, a věříme, že i v příštích letech budeme moct pomáhat tam, kde je to potřeba."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků