Hlavní obsah
Vánoční trhy ve Vídni Foto: Viennese Christmas Market

Vídeň láká na tradiční vánoční trhy aktivitami pro celou rodinu

Vánoční trhy v rakouské Vídni mají již 600letou tradici. V letošním roce budou otevřeny od 15. listopadu do 26. prosince, tradičně v okolí vídeňské radnice a v krásně vyzdobeném parku. Těšit se můžete nejen na vánoční speciality, ale také speciální dílničky pro děti, bruslení a další aktivity.

Vánoční trhy ve Vídni Foto: Viennese Christmas Market
Vídeň láká na tradiční vánoční trhy aktivitami pro celou rodinu

Sváteční atmosféru navodí vůně pražených ořechů a mandlí, národní i zahraniční pěvecké sbory a trumpetisté a také výstava betlémů. A někdo možná zahlédne i „Christkindl”.

Bez ohledu na to, zda si chcete užít živou atmosféru tradičního vánočního trhu, využít bohatého programu pro děti, zabruslit si v městském parku nebo si užít další kulturní zážitky, tradiční Vídeňské vánoční trhy nabízejí pro každého něco.

Hlavně děti si užijí skvělou zábavu v sále Volkshalle na radnici, kde si mohou upéct sušenky a ozdobit vánoční dárky. Mohou se také setkat s „Christkindl”, který jim bude vyprávět vánoční příběhy a od těch nejmenších převezme jejich seznam přání.

Lidé, kteří si chtějí užít ještě více vánoční zábavy, se mohou svézt vláčkem taženým soby nebo se v parku u radnice svézt na ruském kole či historickém kolotoči. Tradiční „Christkindlmarkt” je také skvělým místem pro nákup menších dárků pro milované osoby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků