Hlavní obsah
Vánoční trhy ve Vídni Foto: Viennese Christmas Market

Vídeň láká na tradiční vánoční trhy aktivitami pro celou rodinu

Vánoční trhy v rakouské Vídni mají již 600letou tradici. V letošním roce budou otevřeny od 15. listopadu do 26. prosince, tradičně v okolí vídeňské radnice a v krásně vyzdobeném parku. Těšit se můžete nejen na vánoční speciality, ale také speciální dílničky pro děti, bruslení a další aktivity.

Vánoční trhy ve Vídni Foto: Viennese Christmas Market
Vídeň láká na tradiční vánoční trhy aktivitami pro celou rodinu

Sváteční atmosféru navodí vůně pražených ořechů a mandlí, národní i zahraniční pěvecké sbory a trumpetisté a také výstava betlémů. A někdo možná zahlédne i „Christkindl”.

Bez ohledu na to, zda si chcete užít živou atmosféru tradičního vánočního trhu, využít bohatého programu pro děti, zabruslit si v městském parku nebo si užít další kulturní zážitky, tradiční Vídeňské vánoční trhy nabízejí pro každého něco.

Hlavně děti si užijí skvělou zábavu v sále Volkshalle na radnici, kde si mohou upéct sušenky a ozdobit vánoční dárky. Mohou se také setkat s „Christkindl”, který jim bude vyprávět vánoční příběhy a od těch nejmenších převezme jejich seznam přání.

Lidé, kteří si chtějí užít ještě více vánoční zábavy, se mohou svézt vláčkem taženým soby nebo se v parku u radnice svézt na ruském kole či historickém kolotoči. Tradiční „Christkindlmarkt” je také skvělým místem pro nákup menších dárků pro milované osoby.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků