Hlavní obsah
Cukroví nejvíce pečou babičky. Foto: Novinky

Vánoční cukroví pečou v Česku nejčastěji babičky

Vánoce jsou za dveřmi a v mnoha českých kuchyních se již peče vánoční cukroví. A nejčastěji plní plechy cukrovím babičky. Podle průzkumu společnosti Unilever jsou Češi letos v pečení pilnější než v loňském roce. Loni se v českých domácnostech upeklo průměrně osm druhů cukroví, letos je to již průměrně 8,2 druhů na jednu domácnost.

Cukroví nejvíce pečou babičky. Foto: Novinky
Vánoční cukroví pečou v Česku nejčastěji babičky

V pečení vánočního cukroví jsou Češi spíše konzervativní. Ve většině domácností si ho pečou sami. Průzkum ukázal, že stejně jako v loňském roce si v pouhých 14 % domácností pečivo kupují.

Naprostá většina domácností (54 %) si všechno cukroví peče sama. „Vzrůstající je počet domácností, kde se pečení vánočního cukroví přesouvá v rámci rodiny na další příbuzné, nejčastěji na babičky. Zatímco v loňském roce toto probíhalo jen v 6 % domácností, letos to bylo již 10 % českých domácností,“ řekl Petr Hantych ze společnosti Unilever.

Přesná polovina českých hospodyněk peče každý rok osvědčené druhy cukroví a jen občas vyzkouší nový druh. Necelá polovina (45 %) hospodyněk peče každý rok přesně to samé. Jen 5 % těch, kteří pečou vánoční cukroví, rádo experimentuje a zkouší zcela nové druhy.

Nejčastějším zdrojem nových receptů jsou kamarádky, kolegyně a příbuzné, teprve po nich následují recepty z časopisů a kuchařek.

Z druhů cukroví jsou stabilně nejoblíbenější vanilkové rohlíčky a linecká kolečka, následují včelí úly, plněné ořechy a rumové kuličky.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků