Hlavní obsah

Němci vzali už v říjnu útokem obchody s vánočními sladkostmi

Ossis, tedy obyvatelé východní části Německa, nakupují vánoční cukroví a čokoládové figurky dříve než jejich spoluobčané na západě země, řečení Wessis.

Němci vzali už v říjnu útokem obchody s vánočními sladkostmi

Lidé žijící na teritoriu bývalé NDR mají vánoční sladkosti ve větší oblibě než ostatní Němci.

Ukázaly to výsledky výzkumu, který v německých městech uskutečnil institut Forsa. Jeho pracovníci se dotazovali celkem 504 náhodně vybraných mužů či žen.

Už v první polovině října nakoupila v průměru skoro čtvrtina Němců marcipánové kuličky, skořicové hvězdičky a perníkové figurky, které u našich západních sousedů neodmyslitelně patří k Vánocům.

Ossis vs. Wessis

Přitom Ossis nakupovali mnohem častěji. Na východě země takové nákupy uskutečnilo 38 procent lidí, kdežto Wessis se nijak nehonili – na západě se vánočními sladkostmi zatím zásobila jen pětina občanů.

Vánoční cukrovinky jsou v německých obchodech k dostání už od srpna. Přitom pět ze šesti dotázaných zastává názor, že je to příliš brzo. V srpnu je ještě léto a Vánoce jsou daleko - až za čtyři měsíce.

Někteří lidé se dokonce vyjádřili, že je obchodníci připravují o tradiční vánoční náladu a atmosféru, když se vánoční sladké laskominy objevují mezi jiným zbožím příliš brzy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků