Hlavní obsah
Policie v Praze bude o vánočních svátcích hlídat banky Foto: Luděk Fiala, Novinky

Banky se bojí přepadení, policie u nich o Vánocích posílí hlídky

Policie o vánočních svátcích posílí bezpečnostní opatření bank v Praze. Více se zaměří na ochranu vytipovaných peněžních ústavů a kontrolu osob pohybujících se v jejich blízkosti. Dohodla se na tom Česká bankovní asociace s pražskou policií.

Policie v Praze bude o vánočních svátcích hlídat banky Foto: Luděk Fiala, Novinky
Banky se bojí přepadení, policie u nich o Vánocích posílí hlídky

Loni došlo jen v Praze k 43 přepadům bank, přičemž ve 24 případech byli pachatelé dopadeni.

Letos v hlavním městě zažili v bankách horké chvíle třicetkrát. „Objasněnost je zhruba padesátiprocentní,“ dodala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

„Loupeže v bankách jsou často činem ze zoufalství, jen někdy jde o promyšlenou aktivitu. Je totiž evidentní, že přepadení banky velice často končí pro pachatele zklamáním. Nejen kvůli vysoké objasněnosti, a tedy následnému trestu, nýbrž i proto, že banky záměrně mají na přepážkách jen minimální objemy hotovosti. Proti úspěšnosti přepadení navíc působí i časové zámky na trezorech a další opatření,“ zdůraznil náměstek výkonného ředitele České bankovní asociace Jan Matoušek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků