I domácí mazlíček může být ve slavnostní den elegantně oděn. Stačí nový obojek s motivem tartanové kostky nebo třeba nápaditý motýlek, který se dá lehce připnout k obojku a pejska nijak neomezuje. Jedná se sice jen o drobný detail, ale uvidíte, že skvěle dotvoří rodinnou sváteční atmosféru.

Vánoční obojek, Demeven, 790 Kč.

Vánoční obojek, Demeven, 790 Kč

FOTO: archiv firmy

Motýlek, Hafhafshop, 134 Kč. Šála, Spokojenýpes, 139 Kč.

Motýlek, Hafhafshop, 134 Kč. Šála, Spokojený pes, 139 Kč

FOTO: archiv firem

Šáteček, Demeven, 449 Kč. Obleček alá svetr, Hafhafshop, 329 kč. Zateplený hnědý obleček Hafhafshop, 549 Kč. Růžový, Spokojenýpes, 549 Kč.

Šáteček, Demeven, 449 Kč. Obleček-svetr, Hafhafshop, 329 Kč. Zateplený hnědý obleček, Hafhafshop, 549 Kč. Růžový, Spokojený pes, 549 Kč

FOTO: archiv firem

Pokud vás čeká vánoční procházka, udělejte radost sobě i pejskovi a pořiďte si ladící set obojku a speciální venčící kabelky, která se také hodí jako dárek pro každou nadšenou majitelku psa. Vybrat si můžete z mnoha druhů. Každý kousek disponuje kapsou na pamlsky, kterou lze z kabelky vyjmout a v případě potřeby vyprat.

Dále v kabelce najdete kapsu na igelitové pytlíčky. Ty vložíte do kapsy se zipovým zapínáním a pak je jednoduše taháte otvorem, který ohraničuje luxusní kovový kruh. V zadní části kabelky najdete i kapsu určenou na hračku, která oddělí uslintaný míček od vašich osobních věcí. I ta se dá vyndat a vyprat.

Kabelka na venčení, Demeven, 2490 Kč. Ladící obojek, Demeven, 390 Kč.

Kabelka na venčení, Demeven, 2490 Kč. Ladící obojek, Demeven, 390 Kč

FOTO: archiv firmy

Zleva: 1. Chytrá známka tag4pet Charm mini, cena: 403 Kč; 2. Vodítko Lishinu Light Lock (pro menší psy a kočky) do 8kg zelené, 999 Kč; 3. GPS a fitness obojek Mishiko Premium, cena: 4499 Kč

Zleva: Chytrá známka tag4pet Charm mini, jedinečná digitální identita, která pomůže najít vašeho pejska či kočičku. Když se váš mazlíček ztratí a někdo naskenuje jeho chytrou známku, může vám rovnou zavolat, napsat e-mail nebo se k vám dopravit. Cena 403 Kč; Vodítko Lishinu Light Lock do 8 kg zelené, je první inteligentní hands-free vodítko na světě, připevní se na zápěstí a psa či kočku ovládáte přirozeným pohybem ruky. Cena 999 Kč; GPS a fitness obojek Mishiko Premium, monitoruje fyzické aktivity vašeho psa. Jednoduše ho propojíte pomocí aplikace se svým chytrým mobilním telefonem, ve kterém pak můžete sledovat přesnou polohu i dané činnosti vašeho psa během celého dne. Cena 4499 Kč

FOTO: Kasa

Stylové postroje pro psy Doodlebone Airmesh - pro energické psy, kteří se nemohou dočkat každé procházky. Měkoučký postroj Airmesh je navržen tak, aby předcházel vzniku otlačenin nebo modřin u psů, kteří mají tendenci táhnout, cena: od 479 Kč

Stylové postroje pro psy Doodlebone Airmesh - pro energické psy, kteří se nemohou dočkat každé procházky. Měkoučký postroj je navržen tak, aby předcházel vzniku otlačenin nebo modřin u psů, kteří mají tendenci táhnout, cena od 479 Kč.

FOTO: Dogg

Štědrovečerní večeře

Štědrovečerní večeře patří ke zlatému hřebu večera. I zde platí, že byste neměli zapomenout na vašeho pejska či kočku. Samozřejmostí by měla být alespoň konzerva na přilepšenou, pokud chcete svého mazlíčka patřičně rozmazlit, pořiďte mu speciální cukroví pro zvířata.

Další vychytávkou jsou zvířecí adventní kalendáře, psí pivo či bublinkaté víno Prosecco. Kreativita nezná meze!

Psí cukroví, Pethome, 87 Kč. Prosecco pro domácí mazlíčky, Hafhafshop, 99 Kč. Pivo pro psy a kočky, Hafhafshop, 99 Kč. Psí cukroví v nádobě, Profitpraha, 136 Kč. Růžový adventní kalendář pro kočky, Hafhafshop, 89 Kč.

Psí cukroví, Pethome, 87 Kč. Prosecco pro domácí mazlíčky, Hafhafshop, 99 Kč. Pivo pro psy a kočky, Hafhafshop, 99 Kč. Psí cukroví v nádobě, Profit Praha, 136 Kč. Růžový adventní kalendář pro kočky, Hafhafshop, 89 Kč

FOTO: archiv firem

Pod stromeček

Co se týče samotných dárků, na výběr je jich celá řada. Záleží jen na velikosti a na tom, jestli si váš pes rád hraje s hračkami, nebo ne. Pro větší plemena je ideální tzv. přetahovák, díky kterému se můžete se psem přetahovat a cvičit tak svoji i jeho fyzickou zdatnost.

Skvělým dárkem jsou i nejrůznější plyšáci a gumové kosti na kousání. Některé „kousací” předměty v sobě mají i speciální dírky na pamlsky, díky kterým pejska kousání neomrzí.

Přetahovadlo, Spokojenýpes, 79 Kč. Hračka ve tvaru krokodýla, Spokojenýpes, 79 Kč.

Přetahovadlo, Spokojený pes, 79 Kč. Hračka ve tvaru krokodýla, Spokojený pes, 79 Kč

FOTO: archiv firmy

Zleva, Sob, Spokojený pes, 170 Kč. Set tří hraček, Spokojený pes, 199 Kč. Ponožka, Spokojený pes, 189 Kč.

Zleva, Sob, Spokojený pes, 170 Kč. Set tří hraček, Spokojený pes, 199 Kč. Ponožka, Spokojený pes, 189 Kč

FOTO: archiv firmy

Na trhu jsou k dispozici i nejrůznější dárkové balíčky, které obsahují různé druhy pamlsků a hraček, jejichž zásoby vám vydrží na celý příští rok.

Dárková sada pro kočku, Hafhafshop, 248 Kč. Vánoční box pro psy, Hafhafshop, 119 Kč

Dárková sada pro kočku, Hafhafshop, 248 Kč. Vánoční box pro psy, Hafhafshop, 119 Kč

FOTO: archiv firmy