„Doma si s manželem, synem i dcerkou potrpíme na tradice a zvyky. Každý rok je to stejné. Ráno zdobíme stromeček a koukáme na pohádky, odpoledne vyrážíme na dlouhou procházku do lesa. No a po večeři rozdáváme dárky,“ popsala průběh svátečního dne Olga. A také rodinný jídelníček.

„Můj manžel je původem Slovák, takže naše svátky jsou opravdu československé. K snídani máme českou vánočku a slovenský makový a ořechový závin. K obědu si dáme slovenskou kapustnici a českého houbového kubu. Večer začínáme opět kapustnicí. Pak jsou takzvané opekance, což jsou takové malé sladké buchtičky, které se sypou cukrem a mákem a polévají se máslem. No a nakonec máme kapra a klasický bramborový salát s domácí majonézou,“ popsala Šípková své menu.

Letos se Olga bála, že kvůli tančení ve StarDance nestihne vánoční přípravy a pečení cukroví včas. „Osud to nakonec zařídil jinak a já stíhám pečení úplně v pohodě. S Markem Dědíkem od našeho vypadnutí sice pořád tančíme, ale na cukroví je po večerech času dost. Na štědrovečerní tabuli tak budu mít jako každý rok takových šest sedm druhů,“ řekla Olga.

Olga Šípková a Marek Dědík

Olga Šípková a Marek Dědík

FOTO: Petr Horník, Právo

Ta už teď má v diáři na začátek příštího roku jen málo volného místa. „Budu se společně s Davidem Hufem věnovat našemu projektu Tělo a mysl a s Markem tančit na plesech,“ dodala.