Společné rodinné turné se odehraje poprvé. „Řekl jsem si, že už nastal čas, abych Aničku a Felixe, potažmo i Dádu, zapojil do mého bigbandu, a aby na těchto vánočních koncertech všichni zazpívali. Turné má asi osm, deset koncertů. Není tam jen moje rodina, ale například i Martina Bártová nebo sólisté dětského sboru,” upřesnil Slováček.

Vánoční atmosféru tak bude prožívat už dva měsíce před Štědrým dnem. „U mne to tak bývá každý rok. Hodně si to užívám a bývá mi smutno, když koncertní turné končí a přijde ta realita, tedy opravdový Štědrý den,” překvapuje muzikant.

„Někdy se to povede lépe, někdy hůř, někdy jsou ty romantiky šťastnější, jindy se to vytratí. Ale zatím, když se všichni na ten Štědrý den sejdeme u stromečku, považuju to za radost. U nás je to jako v každé jiné rodině, stejný předvánoční shon, nervozita z toho, že ještě nemáte zabalené dárky,” říká.

Dárky stíhá nakupovat i během vánočního turné. „To se třeba probudím v Ostravě a mám před sebou celý den volna, až večer mne čeká koncert, tak se jdu projít a něco mě trkne do nosu. Velké dárky mám promyšlené dopředu, ale ta nadstavba záleží na tom, co uvidím,” uzavřel.