Není nikde psáno, že na vánoční akci musí být obuty podpatky nebo oblečeny koktejlové šaty. Pokud není na vánoční večírek žádný předepsaný dress code, je jen a jen na vás, jak se oblečete. Jedno by ale mělo být automatické: elegance.

Jde to i v kalhotách

Pokud nefandíte dámičkovskému stylu a jste příznivcem pohodlných kalhot, nebojte se je v kombinaci s košilí obléknout. Pokud vám nevyhovují vysoké podpatky, vsaďte na oxfordky, nebo elegantní černé baleríny.

Košile, Marks&Spencer, info o ceně v obchodě. Kalhoty, Karen Millen, info o ceně v obchodě. Náhrdelník, Marks&Spencer, info o ceně v obchodě. Boty, Salamander, info o ceně v obchodě. Kabelka, Takko, 599 Kč.

Košile, Marks & Spencer, Autograph, 1299 Kč. Kalhoty, Karen Millen, info o ceně v obchodě. Náhrdelník, Marks & Spencer Collection, 699 Kč. Boty, Salamander (Moda di fausto), 4990 Kč. Kabelka, Takko, 599 Kč.

FOTO: Archiv firem

Módní kompromis

Nechcete šaty, kalhoty ani sukni, ale hledáte něco elegantního a šik zároveň? V tom případě volte overal. Overaly jsou čím dál tím víc oblíbené, a to hlavně proto, že se zvyšuje i počet hvězd, které je vynesly na červený koberec.

Kožich, F&F, 1599 Kč. Overal, H&M, 799 Kč. Psaníčko, s. Oliver, 1699 Kč. Rtěnka Ultra Color Hollywood, Avon, 179 Kč. Parfém Luck for Her, Avon, 700 Kč.

Kožich, F&F, 1599 Kč. Overal, H&M, 799 Kč. Psaníčko, s. Oliver, 1699 Kč. Rtěnka Ultra Color Hollywood, Avon, 179 Kč. Parfém Luck for Her, Avon, 700 Kč.

FOTO: Archiv firem

V jednoduchosti je krása

Nebaví vás koktejlové šaty a raději si vyrazíte ve sportovnějším stylu? Zkuste jednoduché bavlněné šaty, v černé, šedé, nebo hnědé zemité barvě. Pokud je doplníte zlatými doplňky a přes ramena přehodíte moderní pončo, máte vyhráno. Skvělou službu prokážou i lodičky poseté flitry.

Pončo, Topshop, info o ceně v obchodě. Šaty, H&M, 849 Kč. Hodinky, DKNY, info o ceně v obchodě. Lodičky s flitry, Botovo, 849 Kč.

Pončo, Topshop, info o ceně v obchodě. Šaty, H&M, 849 Kč. Hodinky, DKNY, info o ceně v obchodě. Lodičky s flitry, Botovo, 849 Kč.

FOTO: Archiv firem

Nedbalá elegance

Pokud je vánoční večírek spíše formalitou a neočekává se od vás, že vynesete šaty s vlečkou, oblékněte se do sukně a halenky. K tomu obujte buď lodičky, nebo oblíbené kotníkové kozačky bez podpatku nebo s podpatkem. Ani jedna varianta nemůže dopadnout špatně. Určitě ale k celku volte elegantní a střízlivý kabát.

kabát, New Yorker, 1500 Kč. Košile, Ann Christine, 275 Kč. Sukně, Mohito, info o ceně v obchodě. kotníkové boty na podpatku Tamaris, Answear, 2329 Kč.

Kabát, New Yorker, 1500 Kč. Košile, Ann Christine, 275 Kč. Sukně, Mohito, info o ceně v obchodě. Kotníkové boty na podpatku Tamaris, Answear, 2329 Kč.

FOTO: Archiv firem

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: