Apple iMac spadá do kategorie takzvaných all-in-one řešení. To znamená, že všechny nejdůležitější hardwarové součástky, jako je procesor, grafická karta nebo reproduktory, jsou umístěny v monitoru. Kromě klávesnice a myši tak už není potřeba k němu nic přikupovat.

Nabídka nového iMacu v českém internetovém obchodě Applu

Nabídka nového iMacu v českém internetovém obchodě Applu

FOTO: Novinky

Jedním z největších lákadel novinky je jednoznačně vzhled. „V nejtenčím místě má pouze pět milimetrů a je stejně elegantní jako poslední generace iPadu. Se starou verzí jej nemůžete srovnávat, je daleko tenčí, lehčí a je opravdu, ale opravdu cool,“ uvedl šéf marketingu společnosti Apple Philip Schiller.

Apple iMac se bude prodávat ve čtyřech různých verzích, které se od sebe budou lišit mimo jiné velikostí displeje. Základní model s 21,5palcovým monitorem (1920 x 1080 obrazových bodů) bude k dispozici v listopadu a verze s 27palcovou obrazovkou (2560 x 1440 pixelů) na začátku prosince.

Nový iMac připomíná svým vzhledem iPad

Nový iMac připomíná svým vzhledem iPad.

FOTO: Apple

Ve všech konfiguracích bude mít sestava k dispozici 1TB pevný disk, 8 GB operační paměti a procesor Intel Core i5. Vybírat budou moci zákazníci mezi grafickými kartami GeForce GT 640M, GeForce GTX 660M a GeForce GTX 675MX od nVidie.

Ceny nového iMacu startují na 34 490 Kč, nejvýkonnější konfigurace pak vyjde na 53 490 korun.