Potěšit můžete třeba mincí, která je upomínkou na některé období dějin, které obdarovaného zajímá, nebo mincí s osobností, která je mu vzorem. Takový dárek pak člověku připomene nejen toho, kdo jej obdaroval, ale i historii.

.: Mince připomínající jednu z nejvýznamnějších postav českých dějin - krále Jiřího z Poděbrad.

Zajímavým tipem je i kalendář plný společných fotek. Zhotoví vám ho na objednávku ve specializovaných centrech a dá se koupit od 300 Kč. Obdarovanému tak připomenete pěkné chvíle, které jste spolu strávili. Takový dárek určitě potěší zejména prarodiče.

.: Kalenář pro nadcházející rok s fotografiemi společných zážitků s rodinou potěší každého.foto: http://tiskproradost.cz

Klasickou, sice ohranou ale zato vděčnou záležitostí jsou svíčky. Když vyberete stylovou svíčku jako malý vánoční dárek, tak nikoho neurazíte. Pravda, není to nijak zvlášť originální, ale i na výběru svíčky můžete dokázat, že vám na obdarovaném záleží. Všímejte si, jak má doma zařízený interiér. Pokud má vymalováno bleděmodrou, pak ho pomněnková svíčka dozajista potěší.

:. Potěší i podomácku vyrobená svíčka z kamínků a drátků.foto: Právo/Miroslava Kubišová

Dalším pěkným dárkem může být mýdlo. Nevybírejte ho jen podle obsahu, ale všímejte si i obalu, pokud má obal pěkný design, obdarovaný ho může použít i jako vkusnou dekoraci.