Hlavní obsah
Petr Dolínek Foto: Jan Handrejch, Právo

Petr Dolínek je náměstkem primátorky hlavního města Prahy, radním pro dopravu a evropské fondy, členem Výboru pro správu majetku a majetkových podílů Zastupitelstva hlavního města Prahy (ZHMP) a Výboru pro životní prostředí, infrastrukturu a technickou vybavenost ZHMP. Od roku 2017 je také členem Poslanecké sněmovny.

Petr Dolínek Foto: Jan Handrejch, Právo
Petr Dolínek

Narodil se 27. března 1981 ve Vyškově. Vzdělání se mu dostalo na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studií se účastnil Studentského fóra 2000, Světového fóra mládeže při OSN v Senegalu a Hearing Youth Policy v Bruselu.

V roce 1995 se stal členem Mladých sociálních demokratů, v jejichž rámci působil jako vedoucí sekretariátu a později také jako předseda. O čtyři roky později se stal členem České strany sociálně demokratické (ČSSD), v jejímž rámci byl místopředsedou okresního výkonného výboru na Praze 6 a místopředsedou krajského výkonného výboru v Praze.

Mezi lety 2004 až 2006 pracoval jako odborný poradce pro oblast mládeže a parlamentní zpravodaj ministryně školství, mládeže a tělovýchovy. V následujících čtyřech letech působil jako asistent poslance Petra Sunkovského (ČSSD).

Člen zastupitelstva

Ve volebním období 2010 až 2014 byl členem zastupitelstva Městské části Praha 6, kde působil v Kontrolním výboru a Finančním výboru, a také byl členem Zastupitelstva hlavního města Prahy, kde působil například ve Výboru pro čas, sport, cyklostezky a výstavnictví ZHMP a Výboru pro informatiku a evropské fondy ZHMP.

V uvedeném období působil rovněž jako člen Rady hlavního města Prahy a v roce 2014 se stal náměstkem primátorky Adriany Krnáčové pro oblast dopravy a evropských fondů.

Ve své funkci se zabývá zejména výstavbou, rozvojem a údržbou dopravní infrastruktury, otázkou parkovacích zón a vytvořením „Centrálního registru oprav a výstavby“, jehož cílem by mělo být zlepšení dopravní průjezdnosti a koordinace při stavebních úpravách na pozemních komunikacích. Dále usiluje o rozvoj cyklistické dopravy, zajištění úspěšného čerpání dotací z Evropského fondu pro regionální rozvoj a Evropského sociálního fondu.

V březnu 2017 byl zvolen místopředsedou ČSSD a později také volebním lídrem pro Prahu během podzimních voleb do Sněmovny. S 2322 preferenčními hlasy se stal poslancem, byl to však jediný získaný mandát ČSSD v Praze. Jedná se o jejich nejhorší výsledek od roku 1992.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků