Hlavní obsah
Zastupitel a radní hlavního města Prahy Jan Wolf Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Jan Wolf je český podnikatel a politik, zastupitel a radní Hlavního města Prahy a člen KDU-ČSL.

Zastupitel a radní hlavního města Prahy Jan Wolf Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Jan Wolf

Narodil se 2. června 1972 v Praze. Vzdělával se na střední průmyslové škole Na Třebešíně, na níž vystudoval obor strojní technolog.

Mezi lety 2001 až 2009 působil ve statutárních orgánech zdravotnické společnosti MEDICO Praha, s.r.o. Od roku 2008 je jednatelem a společníkem ve firmách W&L Studio a NPW a od roku 2009 zastává stejné pozice ve společnosti Espresseria.

O dva roky později se stal polovičním vlastníkem reklamní společnosti Absolute Company, která se mimo jiné podílela na instalaci 160 metrů dlouhého perimetru LED obrazovek ve vršovické Eden Areně.

V řadách KDU-ČSL

Je členem Křesťanské a demokratické unie - Československé strany lidové (KDU-ČSL), v jejímž rámci působil jako předseda Krajského výboru v Praze a Okresního výboru na Praze 1. Rovněž patří mezi členy Celostátního výboru KDU-ČSL a Celostátní konference.

Během kampaně před parlamentními volbami v roce 2013 daroval straně finanční dar ve výši 100 tisíc korun, avšak vzhledem k poměrně nízkému počtu preferenčních hlasů klesl na pražské kandidátce z třetího na sedmé místo.

V komunálních volbách v říjnu roku 2014 byl na kandidátce Trojkoalice (KDU-ČSL, Strana Zelených a Starostové a nezávislí) zvolen zastupitelem Hlavního města Prahy a následně v listopadu téhož roku se stal radním pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a cestovní ruch. V rámci zastupitelstva působí ve Výboru pro sport a volný čas Zastupitelstva hlavního města Prahy (ZHMP) a Výboru pro evropské fondy.

Je rovněž poradcem ministra kultury Daniela Hermana a starosta Orelské jednoty Praha 1.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků