Räikkönen pojede v Montrealu z poslední řady

MONTREAL

Totálním debaklem skončila sobotní kvalifikace na Velkou cenu Kanady vozů formule 1 pro tým McLaren Mercedes. Vedoucí muž průběžného pořadí Fin Kimi Räikkönen skončil v bariérách a do závodu odstartuje z poslední řady. Podobně jako v Monaku, tak i v Montrealu, pole position vyjel jezdec stáje BMW - Williams Němec Ralf Schumacher.

ZŠ Mníšek pod Brdy, Komenského 420

Druhé místo v první řadě na startovním roštu vybojoval Kolumbijec Juan Pablo Motoya na williamsu. Trojici nejlepších v sobotní kvalifikaci doplnil obhájce titulu Němec Michael Schumacher na ferrari.

O něco lépe než Räikkönen, který svůj monopost na okruhu Gillese Villeneuvea nezvládl, dopadl jeho stájový kolega Brit David Coulthard. Nepřesvědčivý výkon však stačil až na 11. místo a šestá řada. Do sedmé se postaví domácí Jacques Villeneuve z týmu BAR-Honda.