Olomouc se vzdálila sestupu

Novinky, Petr Marek

OLOMOUC

Fotbalisté Olomouce po obrovské bitvě přehráli ve důležitém utkání Baník Ostrava 1:0. Po bezbrankovém prvním poločasu se několik minut před koncem trefil střídající Urbánek, Hanáci se tak posunuli z bezprostředního pásma sestupu.

Ve foyer kina nabízí stánek CEV Pálava zboží, které respektuje principy Fair Trade.

"Chtěli jsme víc vyhrát a povedlo se nám to," oddechl si kouč domácích Petr Uličný. Po opatrném začátku jeho tým poprvé zahrozil v 11. min. To se uvolnil Černý, ale jeho ránu zastavilo břevno. O sedm minut později pálil z 16 m Siegl, ale Laštůvka byl pozorný. Skvěle bránící Baník pak snahu domácích úspěšně narušoval už před šestnáctkou. Až ve 32. min. napřáhl z více než 20 m Reiter, a že se jeho dělovka od břevna odrazila za brankovou čáru a teprve pak ven, sudí nepostřehli.

Po přestávce se Baník zvedl, ale po hodině hry znovu začala tlačit Sigma. V 62. min. střílel vedle Kováč a o minutu později Randa. V 65. min. podnikl rychlý protiútok Baník, Matušovič však v pokutovém území filmoval, a sudí Jára mu ukázal žlutou kartu. Protože už byla druhá, dohrávali hosté o deseti. Tlak Sigmy sílil a když byl největší, zapomněli Hanáci na zadní vrátka. Bystroň ve vyložené pozici však trefil v 74. min. jen Vaniaka a ani Čížek dorážkou neuspěl.

Střídající Urbánek přinesl radost

V 83. min. se stal hrdinou střídající Urbánek. Po Zbožínkově rohu Laštůvka vyrazil míč před sebe a Urbánek z voleje zavěsil. A to byl na hřišti snad pouhých 10 sekund. "To je štěstí trenéra, zažil jsem už ale také střídání, po kterých mě chtěli vyhodit," říkal šťastný Uličný.

Závěr se odehrával ve znamení zoufalé snahy hostů vyrovnat. V 90. min. museli vypít kalich hořkosti do dna, když se gólman Laštůvka vydal podpořit baníkovskou ofenzívu. Za nesportovní chování uviděl druhou žlutou kartu a rovněž musel předčasně pod sprchy. "Nevím zač byl vyloučen, nic prý sudímu neřekl. Tady to vzal do rukou někdo jiný než fotbalový Bůh," pravil tajemně trenér hostů Erich Cviertna a stačil se podivit i nemohoucnosti svého týmu. "V první půli jsme byli zakřiknutí, ve druhé jsme se zlepšili, ale tři stoprocentní šance jsme nedali," dodal.