Už ve třetí minutě zápasu vybojoval puk u levé tyčky Lundqvistovy branky Lecavalier, ale ani nadvakrát gólmana Rangers nepřekonal. Za další dvě minuty ale musel zasahovat proti střele Stamkose a průniku Prospala. V osmé minutě předvedl parádní akci po vysunutí St. Louise Lecavalier. Přihrávku si hvězdný hráč Tampy přikopl bruslí, zamíchal pukem a zkusil blafák do bekhendu. Lundqvist byl na místě.

Od čtrnácté minuty hráli Rangers přesilovou hru po vyloučení Meszároše a brankář Smith se pořádně zapotil při šancích Dubinskyho a Girardiho. V 17. minutě se naopak mohlo blýsknout na druhé straně po úniku dvojice Recchi, Arťuchin. Ruský útočník ale střílel z pravé strany mimo. Dvě minuty před koncem první třetiny chyboval při přesilovce na modré Recchi a do úniku se dostal Drury, který zakončoval nepřesně.

Tampa pokračovala v náporu i ve druhé části. Lecavalier v přesilovce prověřil Näslunda dělovkou od modré čáry, St. Louis podnikl výpad po pravém křídle, Stamkos střílel zprava vedle. Hezkou akci předvedl v polovině zápasu Lecavalier, kdy přiťukl puk najetému Mihálikovi. Slovenský bek však svou příležitost nevyužil.

Chvíli poté musel navíc zapojit své obranné schopnosti, když se kolem něj přehnal Orr a zkoušel ještě v pádu zakončit. V 37. minutě se ve velké šanci objevil Näslund, když se protáhl kolem Halla až k brance a při snaze o blafák trefil tyčku. Minutu před koncem se ale dočkal. Gomez mu hodil žabku přes tři hráče Tampy a Näslund z pravého kruhu otevřel skóre.

Čtyři minuty po začátku třetí části bylo vyrovnáno, když St. Louis obešel na pravé straně Kalinina a bekhendem se trefil za Lundqvistova záda. V 49. minutě se až před Lundqvista propracoval z pravé strany Stamkos, ale švédský gólman jeho nájezd efektně zneškodnil lapačkou. Pět minut před koncem seděl na trestné lavici Roberts a Rangers se dostali znovu do vedení, Smith pozdě zareagoval na střelu Dubinskyho z levého kruhu.