Hlavní obsah
Po asfaltu Foto: Novinky

Plošné měření rychlosti má jiný smysl, než byste čekali

Lpění na dodržování nějakého plošného rychlostního limitu má řadu odpůrců, a to nejen v řadách náruživých řidičů. Tím spíš, když se dopravně bezpečnostní akce Speed Marathon, která se na nás chystá i v letošním roce, točí hlavně kolem něj. Ovšem tohle téma není černobílé.

Po asfaltu Foto: Novinky
Plošné měření rychlosti má jiný smysl, než byste čekali

Policie chystá i na letošní rok akci nazvanou Speed Marathon, při níž bude plošně hlídat, zda řidiči nepřekračují nejvyšší dovolenou rychlost na stovkách míst v Česku. Jenže ve svých vlastních statistikách uvádí, že k nejčastějším příčinám nehod patří nepřiměřená rychlost, nikoliv rychlost vyšší než nejvyšší dovolená. Má tedy taková akce smysl?

Po asfaltu
Život na čtyřech kolech a chování za volantem očima člověka, pro kterého je řízení vším. Poslouchejte na Podcasty.cz, Spotify nebo Apple Podcasts.

A mají z hlediska bezpečnosti na silnicích smysl vůbec nějaké plošné limity rychlosti, když nejen z dálnic našich západních sousedů víme, že se dá fungovat i bez nich? Možná překvapivě – ano, mají. Ale není to úplně tak, jak orgány tvrdí. Jak jsem ke svému názoru došel, to se dozvíte ve druhém dílu podcastu Po asfaltu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků