Hlavní obsah
 

Velikonoční pondělí poznamenají srážky, ochladí se

Příjemné teploty, které v Česku panovaly v posledních dnech, přeruší ochlazení v první polovině příštího týdne, brzy se však teplo opět vrátí. Zpočátku týdne přijde i déšť, celkově však srážek bude v následujících dvou týdnech málo, více sprchne až koncem dubna. Vyplývá to z týdenní předpovědi a dlouhodobého výhledu, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 
Velikonoční pondělí poznamenají srážky, ochladí se

„Za studenou frontou, která v pondělí přejde přes střední Evropu k jihovýchodu, k nám přechodně pronikne studený vzduch od severu. Postupně se do střední Evropy začne od severozápadu rozšiřovat tlaková výše, která se bude v polovině týdne přesouvat přes střední Evropu k jihovýchodu. Po její zadní straně k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu,“ popisují meteorologové.

Zatímco v neděli budou teploty v maximech stoupat až k 23 stupňům Celsia a v pondělí ke 20 stupňům, v úterý už budou nejvyšší denní teploty jen mezi 6 a 10 stupni a ve středu mezi 11 a 15 stupni, přičemž v obou dech může v noci i slabě mrznout. Až ve čtvrtek se opět teploty vyšplhají ke 20 dvaceti stupňům.

V neděli, v pondělí a v úterý se také mohou objevit přeháňky. To platí zejména pro pondělí, kdy by mělo pršet na většině území, mohou se vyskytnout ojediněle i bouřky. Přeháňky v pondělí a v úterý mohou být i sněhové.

Výhled na následující čtyři týdny ale počítá s tím, že srážkově budou první dva týdny (do 26. duna) podprůměrné. „Další dva týdny by měly být průměrné až mírně nadprůměrné,“ píší meteorologové.

Teplotně má být celé období (od 13. dubna do 10. května) teplotně průměrné.

„Teploty vzduchu se budou pohybovat většinou kolem dlouhodobých průměrů, přechodně se vyskytnou i teploty podprůměrné. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot se budou pohybovat převážně od 16 do 19 stupňů Celsia,“ uvádí ČHMÚ.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků