Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Stephane Nitschke, Reuters

Teploty v červnu bez extrémů. Pršet bude

Dlouhodobý výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na červen předpokládá spíše průměrné teploty. Nejteplejší by měl být druhý týden v měsíci, kdy teploty budou šplhat až k 27 stupňům, pak se však opět ochladí. Červen je v tuzemských podmínkách jedním z nejdeštivějších měsíců v roce. A tuto pověst letošek nenaruší. Pršet bude průměrně, na konci měsíce snad i nadprůměrně.

Ilustrační foto Foto: Stephane Nitschke, Reuters
Teploty v červnu bez extrémů. Pršet bude

Výhled se týká období čtyř týdnů od 1. do 28. června. V prvním týdnu budou teploty přes den kolem 22 stupňů Celsia, v noci by mělo být kolem sedmi až 11 stupňů.

„Druhý týden období vychází jako relativně nejteplejší, naproti tomu poslední týden jako nejchladnější s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem 11 stupňů Celsia a týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem 22 stupňů Celsia,” popsal v pátek ve výhledu ČHMÚ.

V červnu spadne v Česku v průměru 80 milimetrů srážek, jde o normál vypočtený ze srážek v letech 1981 až 2010. Z toho čísla by letošní červen neměl nijak vybočovat.

„Období jako celek by mělo být srážkově průměrné. První týden vychází jako průměrný s úhrnem kolem 13 mm za týden, poslední jako průměrný až slabě nadprůměrný s úhrnem kolem 21 mm,” uvedli meteorologové.

Současně meteorologové upozornili, že dlouhodobé předpovědi jsou značně nejisté a s poměrnou spolehlivostí lze předpovědět počasí maximálně na pět až sedm dní dopředu. Výhled tak zaznamenává spíše trend ve vývoji počasí než samotnou předpověď.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků