Hlavní obsah

Příští týden se výrazně ochladí, pak půjdou teploty nahoru

Prosinec by měl být podle dlouhodobého výhledu meteorologů teplotně i srážkově průměrný. Nejchladnější bude hned následující týden od 30. listopadu, kdy by teploty mohly zůstat pod nulou i během dne.

Příští týden se výrazně ochladí, pak půjdou teploty nahoru

Hned následující týden od 7. prosince by se mělo výrazněji oteplit. Od poloviny prosince budou teploty průměrné, což ovšem vzhledem k postupující zimě může znamenat ochlazení. Na Vánoce ale zřejmě nelze očekávat nějaké zásadní ochlazení a mrazivé počasí.

Co se srážek týče, nebude období také nijak vyčnívat. Meteorologové zatím nevědí, zda na Vánoce napadne sníh. V polovině příštího týdne by ovšem mohlo vzhledem k nižším teplotám sněžit. S následným oteplením pak půjde spíše o déšť.

Ilustrační foto

Foto: Novinky

„Po suchém období z posledních několik týdnů očekáváme v první polovině prosince o něco více srážek, ovšem stále pohybující se kolem dlouhodobých hodnot. Druhá polovina prosince přinese sušší počasí, i když vývoj srážek, zejména v posledním předpovědním týdnu (kolem Vánoc), je velice nejistý,” uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků