Hlavní obsah
Koupání na přehradě Harcov (ilustrační foto) Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Příští týden přijdou tropy

Příští týden bude teplotně nadprůměrný, v jeho závěru teploty vystoupají až na tropických 30 stupňů Celsia i výš. Ve výhledu na následující čtyři týdny to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Koupání na přehradě Harcov (ilustrační foto) Foto: Jaroslav Švehla, Právo
Příští týden přijdou tropy

Výhled se týká období čtyř týdnů od 22. června do 19. července. Vysoké teploty nabídne hned ten první.

„Minimální noční teploty budou zpočátku kolem 12 stupňů Celsia, na konci týdne kolem 15 stupňů a maximální denní teploty se budou zpočátku pohybovat kolem 24 stupňů Celsia, na konci týdne od 27 do 31 stupňů,“ uvedli meteorologové.

Druhý a třetí týden by měly být o něco chladnější - nejnižší noční teploty spadnou v průměru na 11 stupňů Celsia, nejvyšší budou kolem 24 stupňů. „Poslední týden období by měl být opět teplejší,“ napsali meteorologové.

Až do neděle platí v Česku výstraha meteorologů před deštěm a velkou vodou.

I příští týden lze čekat přeháňky nebo bouřky, ale budou spíš ojedinělé. Velké deště pak nečekají meteorologové ani v dalších třech týdnech. „Týdenní úhrny se budou pohybovat většinou od 10 do 20 mm,“ píše ČHMÚ.

Průměrný úhrn srážek za celé období v Česku činí podle dlouhodobých statistik 62 až 86 mm. Podle statistik vedených od poloviny minulého století byl zatím nejsušší rok 2015 s 25 milimetry, nejvíc napršelo v roce 1997, bylo to 207 milimetrů.

ČHMÚ upozorňuje, že měsíční výhled je koncipován jako celek a nemůže postihnout regionální odlišnosti počasí. Podrobnější předpověď je možná přibližně na týden dopředu.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků