Hlavní obsah
Vysoké noční teploty v ČR ve čtvrtek 2. července ve 3 hod. ráno. Foto: Windy

Česko má za sebou první letošní tropickou noc

První letošní tropickou noc v Česku, při které teplota neklesla pod 20 stupňů Celsia, zaznamenala nejstarší česká meteorologická stanice Klementinum v Praze. Meteorologové tam v noci na čtvrtek naměřili 20,7 stupně Celsia. Uvedl to František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Vysoké noční teploty v ČR ve čtvrtek 2. července ve 3 hod. ráno. Foto: Windy
Česko má za sebou první letošní tropickou noc

„V ostatních místech Česka bylo v noci povětšinou mezi 19 a 15 stupni Celsia,“ uvedl Šopko.

Loni zažili lidé první tropickou noc na řadě míst republiky v noci na 11. června. Nejtepleji bylo tehdy na stanici Jeseník, kde naměřili 21,9 stupně.

V Klementinu se teploty měří už od roku 1752. Nepřetržité záznamy o výsledcích měření mají meteorologové k dispozici od 1. ledna 1784. Ačkoliv jsou klementinská měření ovlivněna řadou faktorů, například kvůli umístění měřicích přístrojů v areálu Klementina nebo jeho poloze v samém středu města, podle meteorologů představují pro moderní vědu „značně ojedinělý a nesmírně cenný zdroj informací o stavu počasí a podnebí v novodobé historii“.

Ve čtvrtek meteorologové očekávají přes den teploty mezi 22 až 26 stupni, na východě se mohou přiblížit až ke 30 stupňům.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků