Hlavní obsah
 

Unikátní veganské řeznictví čelí krátce po otevření nepříjemným výhrůžkám

Řeznictví je odjakživa spojeno s masem a nejinak tomu bývalo i ve Velké Británii. Změnit nastolené stereotypy se ale rozhodli na severu Londýna, kde se otevřelo první veganské řeznictví ve Spojeném království. Ne všichni ale mají z nového podniku radost.

 
Unikátní veganské řeznictví čelí krátce po otevření nepříjemným výhrůžkám

Veganské řeznictví Rudy´s se otevřelo symbolicky prvního listopadu, kdy se od roku 1994 celosvětově připomíná Světový den veganství. Na pultech je místo masa či uzenin vystavena veganská slanina, sójové párečky a další alternativy k živočišným produktům.

„Všechno je tady navrženo tak, aby to maso připomínalo. Chuť, vzhled i styl přípravy. To všechno by se mělo blížit běžnému řeznictví, s tím rozdílem, že je u nás sortiment složený z pouze z rostlinných produktů,” říká Matthew Foster, spoluzakladatel podniku.

Ten si pochvaluje ekologickou cestu, kterou se podnik rozhodl do boje s ostatními řezníky vykročit. „Kromě toho, že je to etické, dbáme také na ochranu životního prostředí,” doplnil Foster.

Ačkoliv poptávka po veganských produktech ve Velké Británii roste, na všichni jsou z otevření podniku nadšeni. Na sociálních sítích údajně podniku někteří „skuteční” řezníci vyhrožovali vypálením prodejny, uvedla agentura Reuters.

Anketa
Ochutnali byste produkty z veganského řeznictví?
Ano
60.5 %
Ne
39.5 %
Celkem hlasovalo 6779 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků