Hlavní obsah
 

Luxusní katamarán inspirovaný krabem je doma ve vodě i na suchu

Vypadá to, že designéři luxusních jachet se v posledních letech předhání, kdo vytvoří zajímavější koncept nového plavidla. Z dílny italské společnosti Lazzarini Design nyní vzešel stroj, který se kromě vody dokáže prohánět i po zemi.

 
Luxusní katamarán inspirovaný krabem je doma ve vodě i na suchu

Luxusní katamarán, který dostal název Pagurus (podle kraba poustevníka), je poháněn mimo jiné elektřinou ze solárních panelů a měří pětadvacet metrů. Pokud by náhodou nepřálo počasí a bylo potřeba využít jiný pohon, k dispozici jsou dva vznětové motory o výkonu téměř 1800 koní.

Kromě toho, že Pagurus pochopitelně dokáže brázdit moře a oceány, v případě potřeby se může pohybovat také po souši rychlostí až 30 kilometrů v hodině, uvedla agentura AP. K tomu poslouží čtyři dieselové motory, které majitel uvede do provozu například při nabírání pasažérů či parkování lodi dál od břehu.

Každý ze dvou trupů plavidla uvnitř poskytuje dostatek prostoru pro osm cestujících, místo je i pro poloviční počet personálu.

Společnost Lazzarini Design se dušuje, že v případě zájmu dokáže plavidlo postavit za dva roky. Má to ale háček. Případný zájemce si musí připravit 24 milionů eur, v přepočtu tedy zhruba 627 milionů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků