Hlavní obsah
Kareem Waris Olamilekan zvěčnil i francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Foto: Profimedia.cz

Jedenáctiletý chlapec z Nigérie vytváří úchvatné hyperrealistické portréty

Kareem Waris Olamilekan z nigerijského Lagosu vytváří portréty, které vypadají téměř totožně jako reálné fotografie. Svůj talent rozvíjí v jedné z nigerijských akademií a sní o tom, že jeho díla budou vystavována v prestižních muzeích po celém světě. Talentovaný umělec se v nedávné době setkal s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, kterého před početným publikem zvěčnil během pouhých dvou hodin.

Kareem Waris Olamilekan zvěčnil i francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Foto: Profimedia.cz
Jedenáctiletý chlapec z Nigérie vytváří úchvatné hyperrealistické portréty

Kareem začal s uměním v šesti letech. Když mu bylo osm, všiml si ho jeden ze zakladatelů akademie Ayowole Academy of Arts, který byl jeho talentem natolik uchvácen, že ho vzal ihned pod svá křídla.

Meet the 11-year-old art prodigy Kareem Waris Olamilekan (@waspa_art), the youngest professional artist in Nigeria. Amazing!

Zveřejnil(a) Drawing the Soul dne Pátek 20. červenec 2018

„Udělalo mi to velkou radost. Řekl jsem o tom mámě a od dalšího dne už jsem akademii navštěvoval,“ vylíčil své umělecké začátky v rozhovoru pro BBC.

Inspiraci prý nachází všude kolem sebe. Ve svých obrazech často používá symboliku, které si nelze nevšimnout, například v díle s názvem Daily Bread (Denní chléb), na němž je vyobrazen upocený chlapec s lžící v puse.

„Pot symbolizuje tvrdou práci a lžíce jídlo. Lidé v mé společnosti jsou na tom špatně, mají málo a na jídlo se velmi nadřou,“ vysvětluje Kareem.

Setkal se s Macronem

Talentovaný umělec se začátkem července dokonce setkal s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, kterého před početným publikem zvěčnil. Jeho portrét kreslil podle předlohy a trvalo mu to pouhé dvě hodiny.

„Mám účet na Instagramu, kterého si někdo všiml a chtěl, abych francouzského prezidenta při příležitosti jeho návštěvy nakreslil. Byl jsem nervózní, ale bylo to prozatím to nejlepší, co jsem v životě dokázal,“ má jasno umělec.

Meet this 11-year-old Nigerian Artist Sensation

Meet Kareem Waris Olamilekan, an 11-year-old art prodigy. The youngest professional artist in Nigeria is gaining international exposure for his stunning lifelike portraits.

Zveřejnil(a) The Root dne Pondělí 9. červenec 2018

Kareemův sen je stát se uznávaným umělcem, jehož díla budou vystavována v těch nejlepších muzeích po celém světě.

„Může to dotáhnout daleko. Dál, než si všichni myslíme. Říkáme mu, aby se nevnímal jako pouliční umělec, ale aby věřil, že může být slavný jako Michelangelo nebo da Vinci,“ řekl zakladatel akademie Ayowole Academy of Art Adeniyi Adewole.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků