Hlavní obsah
Patrice Riauté se svou manželkou Catherine a jejich společnou masovou zmrzlinou. Foto: Profimedia.cz

Francouzi představili novou delikatesu, zmrzlinu s příchutí vepřového

Dvojice francouzských farmářů přišla s neobvyklým gastronomickým výtvorem, který bude výzvou i pro ty nejdobrodružnější gurmány - zmrzlinou s příchutí vepřového bůčku, k níž je inspirovala tradiční francouzská pomazánka rillette, napsal list The Daily Telegraph.

Patrice Riauté se svou manželkou Catherine a jejich společnou masovou zmrzlinou. Foto: Profimedia.cz
Francouzi představili novou delikatesu, zmrzlinu s příchutí vepřového

Patrice Riauté s manželkou Catherine z Parcé-sur-Sarthe v severozápadní Francii tvrdí, že jejich nová galská zmrzlina rillette je už nyní hitem mezi místními obyvateli a například jídelna místní školy si objednala 500 porcí této růžové mražené pochoutky.

voici quelques nouvelles !!!!!!

Zveřejnil(a) Patrice Riauté dne 19. duben 2018

Farmářský pár původně vymyslel nezvyklou příchuť zmrzliny jako malý žertík na lokální festival Printemps des Rillettes (jaro s rillettes), který se každoročně pořádá na počest místní speciality, jež připomíná paštiku, a pravidelně se během něj vyhlašují nejlepší produkty.

Přispěla i mléčná krize

Pro novátorský přístup ale měli ještě jeden, dosti naléhavější důvod. Na francouzské mléčné farmáře v posledních letech těžce dolehla mléčná krize, která snížila jejich příjmy ze surového mléka. A proto se manželé rozhodli myslet netradičně a vytvořit produkt, který by jim zvýšil zisky.

En direct de sable .!!

Zveřejnil(a) Patrice Riauté dne 14. duben 2018

„Poslední tři nebo čtyři roky nás opravdu hodně trápí mléčná krize. A teď jsme našli novou inspiraci, jak zhodnotit svou profesi,“ řekl Riauté.

Zmrzlinu odebírají i restaurace

Pokud mléko zpracují na zmrzlinu, je zisk o více než třetinu vyšší, než když pošlou mléko distributorovi. Pár nyní nabízí přes 80 různých příchutí zmrzliny; tu s příchutí vepřového začal odebírat i místní supermarket a dvě restaurace.

„Zdá se, že to funguje,“ svěřila se paní Riautéová. „Lidem evidentně chutná, protože je z ní výrazně cítit masová pomazánka.“ Podle jejího manžela je zmrzlina velmi lehká. „Lidé jsou příjemně překvapení. Sice nejprve váhají, jestli ji mají ochutnat, ale jakmile to zkusí, okamžitě jim zachutná.“

Pour fêter l'arrivée des beaux jours.

Zveřejnil(a) Franceinfo dne 17. duben 2018

Zmrzlinu dělají z rillette, cukru, vajec a mléka, a nejlépe prý chutná s aperitivem.

Rillette se tradičně připravuje z jemně nasekaného bůčku nebo tučnějšího plecka, které se pomalu vaří v sádle, než se zpracuje na pastu. Existují také alternativy připravované z kachního či králičího masa, z lososa nebo tuňáka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků