Dřevo mělo již odpradávna širokou škálu využití. Používalo se jako topivo, vyráběl se z něj papír či nábytek a nyní to vypadá, že stonky vyšších rostlin v budoucnu poslouží i k výrobě alkoholických nápojů.

Japonští vědci přitom na tento objev přišli náhodou po téměř desetiletém výzkumu, při němž se snažili přijít na ekologické způsoby zpracování dřeva na pohonné hmoty na bázi alkoholu.

„Původně jsme nad alkoholovým nápojem nepřemýšleli. Snažili jsme se vyvinout nový způsob rozkladu dřeva, když jsme zjistili, že se celý proces neobejde bez potravinářských přídatných látek,“ řekl agentuře Reuters výzkumník z japonského institutu Forestry and Forest Products Research Institute Yuichiro Otsuka.

Způsob výroby nevšedního alkoholického nápoje spočívá ve fermentaci drceného dřeva s vodou a kvasinkami. Za pouhých deset dní vznikne tekutina, která chuťově připomíná alkoholický nápoj zrající několik let v dřevěném barelu.

Chtějí vyzkoušet co nejvíce stromů

Týmu japonských vědců se zatím podařilo vytvořit drink ze dřeva třešně, cedru a břízy. Pro lepší představu, ze čtyř kilogramů cedru vyrobí 3,8 litru nápoje s 15 procenty alkoholu.

„Japonsko má více než 1200 druhů stromů a do té doby, než je všechny vyzkoušíme, nebudeme vědět, jakou chuť každý z nich má. Některé stromy mohou mít příchuť, která nás překvapí, takže jich chceme vyzkoušet tolik, kolik jen bude možné,“ netají své plány Otsuka.

Ačkoliv tato novinka prozatím nebyla oficiálně schválena ke konzumaci, vědci doufají, že by se mohla dostat do prodeje v rozmezí několika příštích let.